Sultáni a diplomati přehled

Sultáni a diplomati
https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76125/bmid_sultani-a-diplomati-SB5-76125.jpg 3 7 7

Historický román bulharské turkoložky a prozaičky zavádí do osmanské říše po smrti sultána Mehmeda II. Zajímavou formou svědeckých výpovědí s viníky smrti vzdělaného sultánova syna prince Džema - jenž se nepodrobil krutému bratrovražednému zákonu zemřelého otce - umožňuje nahlédnout do diplomatických intrik říše v posledních dvaceti letech 15. století.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Naše vojsko

Slučajat Džem , 1967

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sultáni a diplomati. Přihlašte se a napište ho.

niki-chan
29.07.2018 4 z 5

Skvěle popsaný příběh ze světa sultánů a politických intrik mezi vladaři. Čte se trochu obtížněji a v situacích, kdy příběh opouští postavy, viz Saadi, je to čtení smutné, ale velmi dobré.

maryzka
15.01.2016 2 z 5

Dějiny Bulharska a Osmanské říše s diplomatickými intriky s evropskými zeměmi v 15.století převedeno do beletrie. Pro toho kdo se zajímá o historii Bulharska a Turecka tak je to zajímavá četba

WEIL
05.08.2011 3 z 5

Dějiny převedené do beletrie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Poznám mužov veľmi dobre, nemyslíte si: všetci sa cítia povolaní usporiadať svet, ale nevedia si poradiť s najjednoduchšími vecami - s domom, so ženami alebo sluhmi.

Viete, človek môže nesplniť sľub, ktorý dal živému, ale každý dodržiava prísahu pred mŕtvymi.

O našom správaní k ženám na Západe kolovali urážlivé výmysly. Veď nie je pravda, že opovrhujeme ženami a týrame ich - jednoducho sa nazdávame, že žena je natoľko drahá súčasť života každého muža, že sa nepatrí všade ju ukazovať a div nie ponúkať.

Kniha Sultáni a diplomati v seznamech

v dalších seznamech1x

15. století Turecko Osmanská říše