Světla v oknech přehled

Světla v oknech
https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90080/bmid_svetla-v-oknech-nDL-90080.jpeg 4 5 5

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Světla v oknech. Přihlašte se a napište ho.

Prateri
19.02.2019 5 z 5

Sbírka básní Ladislava Stehlíka pohladila mou duši. Je to básník kraje, kde žiji. A žiji tu ráda. S každou básní jsem viděla kus svého domova. Procházela jsem po mezích mezi poli a lukami, okolo rybníků po pěšině došla až k našemu lesu. Znovu jsem byla malá holka a těšila se z krásného dne. Děkuji Vám, pane básníku, a děkuji Vám i za tu lásku k jihočeskému kraji.
Mám také vzpomínku na Ladislava Stehlíka. Když mi bylo asi tak dvanáct let, byla jsem na besedě s ním o jeho tvorbě. Měla jsem tu čest recitovat jeho báseň.

Ornici nahořkle cítím, z luk vůni sen,
pelyněk vydychl z rosy, od plotů rmen,
zdlouhavá písnička žabí zavála od rybníka,
cvrček, budíček ticha, v metlicích třaslavě tiká,
nad sosnami červená luna vystoupla z par,
mlžným závojem skrytá mění svůj tvar,
na obzor kreslí mi sítí, zdvíhá se nad hladinu,
pod duby prostírá na hráz černavé stříbro stínů.

. . . . . k hřbitovu vidím kráčeti poutnické
průvody stromů -
já toužím za nimi domů, jen domů, domů . . .

Nočnípták
14.07.2018 5 z 5

Ladislav Stehlík - básník a prozaik, který si některé knihy doprovázel svými kresbami.
Světla v oknech je jednou z nich.
. . . . .
Mám lidi rád a rád jsem na Zemi.
Po světle v oknech zasteskne se mi,

po teplém stisku ruky podané,
než v oknech očí mých tma navždy zůstane.

Kdysi dávno jsem jela vlakem se starým pánem, který črtal na papír ubíhající krajinu za oknem. Byl to pan Stehlík a jeli jsme kolem jihočeské Heřmaně. Vyprávěl mi o Zemi zamyšlené a já moc nemluvila. Já, výřečná šestnáctiletá puberťačka, skoro ztratila řeč, když jsem zjistila, že sedím proti známému básníkovi. Dnes je to moje hřejivá vzpomínka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Světla v oknech v seznamech