Tajemství zlatého koně přehled

Tajemství zlatého koně
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259474/bmid_tajemstvi-zlateho-kone-259474.jpg 4 58 58

Dávná pověst o pasáčkovi, jenž nalezl poklad a znovu ho ztratil. Tuto záhadu se podaří vyřešit speleologům až o pět století později. Vyšlo jako první příloha Českého speleologického zpravodaje u příležitosti 20. výročí zpřístupnění Koněpruských jeskyní. černobílý

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajemství zlatého koně. Přihlašte se a napište ho.

azzies
14.05.2020 5 z 5

Kniha Tajemství Zlatého koně je komiks, který ukazuje, proč jeho autor patří do Síně slávy komiksů.
Originální příběh (který, pravda sem tam trošičku nedává smysl, asi jako spousta věcí z té doby) je přetaven díky kresbě v zábavné čtení. Rozložení panelů se dynamicky mění podle potřeby vypravěče, který s ním ale umí pracovat a ví, proč a kdy rozložení měnit. Čtenář se v kresbě neztrácí, naopak, je vtažen do děje a posouván neustále kupředu. Spousta panelů stojí ale za znovu přečtení a prohlížení. Mistrova kresba je plná (někdy šílených) nápadů, vtípků a narážek, které jsou ale vkládány promyšleně a mají svoje opodstatnění.
Jedna z mála knih, kterou, kdybych musel, tak bych navrhnul, jako povinnou školní četbu.
Klobouk dolů.

Azmodan
06.03.2019 5 z 5

Kvůli tomuhle jsem jel do Koněpruských jeskyní, abych to prostředí viděl na vlastní oči. Jeskyně nic moc (zvlášť když člověk před tím navštívil Moravský kras).
Nicméně tento příběh se mi líbí a kresby Káji Saudka ještě víc!!! Doporučuji!
(V mém případě čteno v Kometě)

Disease
25.07.2016 4 z 5

Klasický Saudek, včetně slabších scénářů a občas poněkud infantilního humoru.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajemství zlatého koně v seznamech