Tajný život domorodců přehled
Jan Kholl
Hořkosladký román o životním poločase, cestě do Číny a hledání ztracených lásek Třiačtyřicetiletý nákupčí cestovní kanceláře Petr bilancuje své dlouholeté manželství, které právě prochází těžkou krizí. Útěchu hledá ve vzpomínkách na své dospívání a na první roky s dcerou Miriam, s níž si nyní přestává rozumět. Na služební cestě do Číny se sblíží s mladou hosteskou Kristýnou. Milostná avantýra však jeho problémy jen umocní. Životní odcizení a série zklamání přinášejí jediné pozitivum — dovedou hrdinu na stopu jeho první lásky Lenky, která před lety za záhadných okolností zmizela… Jan Kholl ve svém románu zkoumá zásadní životní zlomy, jež člověka dříve nebo později přivedou až k nejhlubším tajemstvím. Ale co potom s nimi?... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajný život domorodců. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (7)
Autorovu v pořadí první knihu jsem četla jako druhou, tudíž pro mě už nebyl žádným překvapením styl psaní autora. Jak se prý někde uvádí, je to "vztahovka" ale psaná chlapem, tudíž trošku raritka. Ale ten mužský pohled je mi hodně sympatický.
Že se oběma knihami prolíná stejná osoba hlavního hrdiny Petra, jsem pochopila, až když to autor říkal na křtu jeho druhé knihy. Ale asi to ničemu nevadilo.
Příběh je zasazen do zajímavých kulis zájezdu do Číny. V knize je vše ze života, láska, rozchod, štěstí, smutek, těhotenství, smrt.
Jedinou výtku mám k názvu knihy. Mně prostě evokovala cestopis a tudíž jsem se o ni nezajímala. Stejně tak druhá kniha autora má takový nic neříkající a špatně zapamatovatelný název.
Jinak mohu jen doporučit :-)
Bilancování 43tníka o životě poté, co jemu a jeho manželce vyletí jejich dospělá dcera z hnízda...
...aneb 200 stránek o tom, jak hl. hrdina s krizí středního věku chlastá a slintá nad každou, která se okolo něj ochomejtne a usměje se na něj. A je jedno, jestli v Číně nebo Praze. A Kristýna, vypočítává ku*va jak poleno, která se k hl. hrdinovi chová jak ke kusu hadru na podlahu a ten si to nechává líbit, hlavně když mu nakonec dá. Jen aby ho měl někdo rád. To všechno proložené vzpomínkami na dceřino dětství. A občas nějakou sakra pravdivou filozofickou myšlenkou...
"Štěstěna je relativní pojem, štěstěna je každé nové probuzení, v klidu dojedená snídaně, cesta do práce bez karambolu a samozřejmě šťastná rodinka..."
Mimochodem, autorova fascinace kozama byla neskutečná, nebylo kapitoly, aby si čtenář nepřečetl o míhajících se prsou, prsou připomínajících dva lívance, o pohupujících se ňadrech, o kulatých ňadrech nebo třeba o ostrých hrotech bradavek Číňanek.
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Tajný život domorodců v seznamech
v Přečtených | 27x |
ve Čtenářské výzvě | 7x |
v Doporučených | 1x |
v Mé knihovně | 32x |
v Chystám se číst | 21x |
v Chci si koupit | 4x |
v dalších seznamech | 1x |
Kniha, která mi navodila čtecí krizi. Byla vcelku fajn, ale rozjezd děje až krátce před polovinou knihy, je prostě na čtenáře moc (hl. když má kniha “jen dvě stě stran). Rozumím, že se asi musel děj natáhnout, aby redakčně vyšel na určitý počet stran, ale vzhledem k tomu, že je autor novinář (jsem zvyklá od autorů této profese číst velmi napínavé knihy) a současně knihu doporučovala jedna nejmenovaná knižní influencerka, což vzbudilo mé důvodné očekávání, že je kniha úžasná a skvělá (za což autor nemůže), ale pak je možná vhodnější vymyslet zajímavější zápletku, neb 200 stran zase není tak moc. Dostavilo se tedy bohužel jen zklamání, a to i přesto, že pak kniha nabrala nějaký spád, ale až velmi pozdě (většinou mám zkušenost, že cca do 75 strany se děj rozjede a to u knih nad 350 stran). Nechci hodnotit chování jednotlivých postav, protože nejsem v jejich věku (není mi ještě ani třicet let, natož skoro padesát) nebo jsem jiné povahy (než Kristýna), četla jsem knihu spíš ze zvědavosti, jak může život kolem padesátky vypadat a jak se projevuje krize v tomto věku.
#prvniprectenaknihavzari