Tanečnice Manon a jiné drobné texty - komplet čtyř knih přehled

Tanečnice Manon a jiné drobné texty - komplet čtyř knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77446/bmid_tanecnice-manon-a-jine-drobne-texty-auM-77446.png 3 7 7

Velkou událostí bylo na sklonku minulého roku ve Francii vydání dosud nepublikovaných, a tudíž prakticky neznámých textů Antoine de Saint-Exupéryho. Dnes mají i čeští čtenáři možnost se s nimi seznámit a to ve čtyřech útlých svazcích, podobně, jak je vydalo francouzské nakladatelství. První svazek obsahuje povídku Tanečnice Manon a drobný obrázek Letec, který je blízký jeho románům z leteckého prostředí. Další svazek tvoří korespondence z doby, kdy psal díla Kurýr na Jih a Noční let. Třetí svazek obsahuje trojici kratších textů Dnes večer jsem šel obhlédnout své letadlo, přednáškový text Letec a Věřit lidem je možné. V posledním svazku najdeme sedm milostných dopisů Natalii Paley.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Vyšehrad

e suis allé voir mon avion ce soir suivi de Le pilote et de On peut croire aux hommes, 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tanečnice Manon a jiné drobné texty - komplet čtyř knih. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (2)

DiskretniBarman
10.03.2014 3 z 5

Asi vhodné jen pro fajnšmekry a velké fanoušky a znalce Exuperyho. Neznalého čtenáře (jako jsem já) to moc bavit nebude, i když je z toho znát autorovo literární nadání.

st.me
13.08.2012 1 z 5

Musím se přiznat, že po přečtení téhle knížky jsem měla v hlavě pusto, prázdno. Absolutně netuším co tím chtěl básník vlastně říct.
Během četní se mi vše slilo v jeden monolit a celkově mě to dost nudilo. Dokonce se mi stalo, že jsem jednu stránku četla asi 3 krát než jsem si to uvědomila.
Jedna hvězdička, protože třeba je to veledílo a já si v tu chvíli možná seděla na vedení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tanečnice Manon a jiné drobné texty - komplet čtyř knih v seznamech