Tatér z Osvětimi přehled

Tatér z Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405128/bmid_tater-z-osvetimi-cS5-405128.jpg 4 4312 4312

Tetování vězňů v Osvětimi se stala symbolem holocaustu. Jedním z těch, kdo čísla na předloktí tetovali, byl slovenský Žid Lale Sokolov, rodným jménem Ludwig Eisenberg. Jeho příběh připomíná děsivé události v dějinách lidstva a ukazuje, že vedle sebe mohou existovat promyšlená brutalita i nesobecká láska. Autorka s citem odkrývá sedmdesát let staré události, aniž by milostný příběh převládal nad tím nejdůležitějším – ztrátou domova, utrpením a touhou přežít.... celý text

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tatér z Osvětimi. Přihlašte se a napište ho.

Knižníblázen
včera 5 z 5

Vlastně moje první přečtená kniha zabývající se tématikou 2.světové války a koncentračních táborů. Velmi dojemný příběh,který musím číst znovu a znovu. Opravdu mrazivé,že stačí málo a člověk přijde o život. Lale už málem několikrát přišel o život. Nakonec svou milovanou Gitu najde a to je dobře,jenže ne každý měl takové štěstí jako Lale a Gita a v tomhle je tato kniha jedinečná,ukazuje naději.

Věra91
13.05.2024

Mě po jejím dočtení došli slova. Nemohla jsem při jejím čtení se odtrhnout. V knize jsou autentické fotografie, které mě dost rozbrečeli.

ivca84
20.04.2024 5 z 5

kniha výpravy příběh lásky na místě kde nikdo nevěděl dne i hodiny své smrti

Proradná kráska, Poslední sbohem a další knižní novinky (19. týden)

05.05.2024

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

Příště už nebudu psát o holocaustu, říká autorka Tatéra z Osvětimi

22.10.2021

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Tatér z Osvětimi v seznamech

v Právě čtených86x