Temné blues v New Orleans přehled

Temné blues v New Orleans
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533541/bmid_temne-blues-v-new-orleans-65e5d6a3d205b.jpg 4 276 276

Tomáš Kosek série

< 4. díl

Paranormální detektiv Tomáš Kosek má problémů víc než dost. Nejenže dluží CIA službičku a musí pro ni vyřešit, proč se z amerických mariňáků stávají zombie, ale má na krku i pár hladových naštvaných démonů a bohyně, které získaly prastarou magii. K tomu mocného sumerského démona, jezinky a starou dobrou babu Jagu. To však není nic proti tomu, že se mu místo dcer mají narodit dvě děsivé zrůdičky. Ale kdo jiný by si s tím měl poradit než právě on? František Kotleta se vrací k jedné ze svých nejúspěšnějších literárních postav a je to jízda víc než podařená.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Temné blues v New Orleans. Přihlašte se a napište ho.

Svářeč
03.06.2024 4 z 5

V podstatě bych mohl zkopírovat svůj komentář k předchozímu dílu. Povídkový formát příběhům T. Koska sedí a mě kniha bavila - jednoduché akční čtivo, které poskytne zábavu na dvě deštivé odpoledne, nic víc, nic míň. Opět je fajn střídání různých prostředí od bluesem prosáklého New Orleans, přes naše domácí Jeseníky až po exotické Emiráty nebo francouzský Reunion. Postavy jsou sympatické a díky všemu zmíněnému kniha opravdu ani na chvíli nenudí. Nakonec člověk skoro až zatlačí slzu, že dobrodružstvím Tomáše Koska je konec :)

tomas0851
20.05.2024 4 z 5

Závěrečný díl série o Tomáši Koskovi pokračuje v duchu trojky. To jest soubor povídek.
Ubylo krve, zůstalo sexu, přibylo magie.
Opět tu máme několik povídek, které nás přenesou do temného New Orleans, zářivé Paříže a rajského francouzkého ostrůvku.
Setkáváme se starou partou, avšak osud jim připravil několik změn, o kterých si přečtěte sami.
A protože je to prozatím díl poslední, posuneme se v posledním příběhu v čase, poznáme nového, zajímavého člena teamu a zároveň se s Koskem rozloučíme. No a jestli zemře, promění se v démona nebo něco jiného, to je na každém z Vás, aby si zjistil přečtěním knihy.
Celá série je povedená a čtvrtý díl není vyjímkou. Čtivé, zajimavé, magické i vzrušivé.

Dydy7
07.05.2024 5 z 5

Tak a je za mnou posledná (štvrtá) kniha zo série, kde je hlavnou postavou paranormálny detektív Tomáš Kosek. Kniha sa kvalitou vyrovná predchádzajúcim. Obsahuje päť príbehov plus jedno lúčenie sa s Tomášom.
Kosek bude spolupracovať so CIA, tak sa dej odohráva po celom svete. Navštívime USA, Vatikán, Francúzsko, Dubaj a nebude chýbať ani domáce Česko. Napriek tomu, že je kniha písaná poviedkovým štýlom, opäť na seba nadväzujú a v tej (pred)poslednej sa dokonca posunieme v deji dopredu a Kosek rieši prípad so svojou už dospelou dcérou.

Ak by som si mala vybrať dve, ktoré sa mi najviac páčili, tak je to práve táto spomínaná a potom tá, kde zisťuje kto vraždí vo Vatikáne.

Inak, ale nechýba mágia, humor, akcia a priestor dostanú napríklad aj nejaké tie zombie a baba jaga.

Tomášov príbeh bol veľmi dobre ukončený a je to posledná kniha s ním. Sám autor sa na konci k tomu vyjadruje. Na jednu stranu je to škoda, ale na druhú, treba končiť v tom najlepšom.

Knihu, vlastne komplet celú sériu, môžem iba odporučiť.

10 nejprodávanějších eknih (prosinec)

11.01.2023

10 nejprodávanějších eknih (listopad)

16.12.2022

Kosti v srdci, Hrad ve Skotsku a další knižní novinky (46. týden)

13.11.2022

Blues nebyla hudba. Byla to smlouva s Ďáblem. (Temné blues v New Orleans)

Ve stresu jsem vždycky mluvil česky. (Temné blues v New Orleans)

Tak jdeme na to, povzdechl jsem si a začal střílet. (Temné blues v New Orleans)

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Temné blues v New Orleans v seznamech

v Právě čtených7x