Teplouš / Dopisy o Yage přehled

Teplouš / Dopisy o Yage https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109360/teplous-dopisy-o-yage-109360.jpg 4 88 88

Toto vydání obsahuje dvě knihy – Teplouš (Burroughs) a Dopisy o Yage (Burroughs / Ginsberg). „Protagonista mého prvního románu Feťák, Lee, se jeví jako zcela integrovaný a soběstačný, jistý si sám sebou i tím, kam směřuje. V Teploušovi je rozložený, zoufale někoho potřebuje, ať už známého nebo prostě nějaký kontakt, je naprosto nejistý sám sebou i smyslem své existence.“ Kniha, která nás opět díky svému věcnému jazyku a suchému stylu, temnému humoru a agresivní energii uvádí do Burroughsových vizí, jež se už dávno staly skutečností. Kniha byla napsána v roce 1952, poprvé však vyšla až v roce 1985, česky pak v roce 1991.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , X-Egem

Queer / The Yage Letters

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Teplouš / Dopisy o Yage. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
16.04.2023 4 z 5

Pomalý rozjezd který se moc nezměnil

ozzak
17.03.2023 5 z 5

Hodně zajímavá 2 kniha od beatnicke legendy Burroughse. Prvni je jeho známí Roman Teplou druhá část knihy o nic zajímavější obsahuje dopisy Burroughse jinému betnikovi Ginsbergovi a naopak dopisy s jižní Ameriky od roku 1953 do roku 1960 kde hledali indianskou drogu yage. Doporučuji všem milovníkům beatnicke literatury.

R47
06.02.2021 2 z 5

Aspoň ty Dopisy o Yage mě trochu zaujaly.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Teplouš / Dopisy o Yage v seznamech

v Právě čtených1x