Tereza Raquinová přehled

Tereza Raquinová
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349531/bmid_tereza-raquinova-64a5a5cd6e8a3.png 4 432 432

Nešťastná Tereza Raquinová touží po změně a hledá únik z monotónního všedního života, který vede po boku svého manžela. Známost s jistým mladým mužem vyústí nejen v milenecký poměr, ale i v hrůzný čin vraždy manžela. Bezvýchodnost situace i osudová touha uniknout končí i pro milence tragicky – společnou sebevraždou

Literatura světová Romány
Vydáno: , SVKL - Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry

Thérèse Raquin, 1867

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tereza Raquinová. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (74)

ZáchodovýČtenář
21.06.2024 5 z 5

(SPOILER) Terezu jsem četla před víc než třiceti lety. Přečetla jsem to jedním dechem. Klasický příběh o nevěře a vraždě, skvělé zpracovaný i když dost děsivý. Teď jsem knihu znovu vytáhla z knihovny a mnohem víc vnímala právě tu temnou stránku příběhu. Některé scény jsou až nechutné, utopenci atd., ale přesně podtrhují atmosféru děje. Společná vražda a falešný pokrytecký život je ničil víc a víc. Trápení, které je konci života prožívala Terezina tchýně, bylo strašné. Přitom je vlastně celý příběh o tom, že Tereza hledala vlastní štěstí a život jí moc šancí nedal.
Kniha je, podle mě, nezfilmovatelná. Stavy duše hlavních postav kamera nezachytí.

keselylenka
14.06.2024 5 z 5

Neskutečně čtivý a stále aktuální příběh, který ještě povznesl skvělý překlad z Odeonu.

Kami04
09.06.2024 4 z 5

Zola píše skvěle! Ta práce s jazykem, to se dnes už jen tak nevidí, to je doménou zejména spisovatelů z dob dávno minulých. Každopádně miluji jeho popisy, vše vidím a cítím. Za mě prostě radost číst. Příběh jako takový se mi líbil, jen mi pak přišlo, že to ztratilo dech? Pak už to v podstatě bylo jen o výčitkách, které se daly napsat na pár stran, ale přitom mám ale pocit, že to trvalo půl knihy? Což celé knize tak nějak ubralo na dramatičnosti? No, měla jsem těch dvou po krk, takže ten konec byl vysvobozením jak pro ně, tak pro čtenáře. :D

Vychází Mrtvá zóna, Temný amulet a další knižní novinky (39. týden)

25.09.2022

Kniha Tereza Raquinová v seznamech