Žalozpěv přehled

Žalozpěv
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165614/bmid_transmetropolitan-8-zalozpev-aCx-165614.jpg 4 57 57

Transmetropolitan série

Zuřivému reportérovi Spiderovi Jerusalemovi a jeho ohavným asistentkám nezbývá moc času. Poté, co je šílený a pomstychtivý prezident vyštípal z oficiálních kanálů, nemají tři mediální renegáti jinou možnost, než vyhlásit psychopatické hlavě státu partizánskou zpravodajskou válku. Tím ale jejich trable nekončí. Jerusalemova tajemná choroba nabývá na intenzitě a zatímco se z ulic, terorizovaných ostřelovačem, ztratili policisté, blíží se k Městu obávaná superbouře.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , BB art

Dirge, 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Žalozpěv. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (5)

Terva
10.08.2024 4 z 5

„Sežeňte mi stroj. A kafe.
A cigarety. Spoustu cigaret.
A někdo vypucujte tu zasranou kočku v umyvadle.
Smrdí ještěrama.
(To, co vím)

První tři díly Žalozpěvu jsou fakt brutální. Všude na chodnících krev. Odstřelovač je odvážný a nevybírá si koho zabije. Prostě zaměří a vystřelí. Čtenář sleduje zpomaleně letící kulku až do momentu styku s hlavou chodce. Plesk, krev, mrtvola. A jako bonus tu Schannon ukáže kozy. Fakt nekecám. Foto do článku najdete na straně 48. A pak přišla superbouře, bylo to dramatické a smrtící.

Citát: Paranoici jsou jen lidé se všemi fakty. (Žalozpěv)

Další na řadě je článek nazvaný „To, co vím“. Spider Jerusalem je po úderu holobouře v bezvědomí a vzpomíná na to, co ví. Tento díl svazku je z půlky nakreslen černo-bíle. Je to zajímavé řešení a moc se mi to líbilo. Obálku k tomuto článku nakreslil J. G. Jones. Je velmi deprimující a nádherná.
Následuje příběh „Chce svůj ksicht na dolarovce“ Je v tom moc politiky a nějak mě moc nebavil. Nejhorší článek ve svazku.

Citát: Až se uvidíme příště, tak se uvidíme naposled, pane prezidente. (Chce svůj ksicht na dolarovce)

Poslední příběh „Nezbývá moc“ je celkem smutnej. Spider, vědom si své smrtelné nemoci je nějaký divný. Doufal jsem, že se z toho dostane. Což se částečně povedlo. Tady je smůla v tom, že tvůrci již měli v plánu sedmým svazkem příběhy ukončit. Nakonec se nechali překecat a pokračují. Ke vší té smůle však neustále připravují čtenáře na fakt, že Spider Jerusalem prostě jednou umře. Kdy? To je stále tajné. Tohle byl vcelku velmi povedený svazek článků. Doporučuji

PS – Komentáře k samostatným článkům najdete v sekci „Části díla“ u této knihy.

Citát: Nebudu moct udržet ani zpracovat informaci. To není nic než umírání. (Nezbývá moc)

Kunafix
20.06.2024 5 z 5

Oproti předchozímu dílu, tady jedeme už zase ve velkém stylu. Katastrofální superbouře (teda skoro) úchvatně rozkreslená na několik stran, záhadný ostřelovač na střechách ve jménu krve a akce, Shannon stopující taxíky originálním boobsoidním způsobem, Spiderova nemoc s nějakým tím vnitřním rozjímáním (o pekle a cigaretách) a opět jedna konfrontace s prézou. Sice ne konečná, ale aspoň něco proběhlo. Takovej je Žalozpěv. Rozmanitej, nápaditej, srozumitelnej a plnej Spidera Jerusalema. Tentokrát se musím ohnat i pár citáty:

Yelena: "Tohle je trochu paranoidní." Spider: "Paranoici jsou jen lidé se všemi fakty."
---
Yelena: "V takovým počasí bych psa nevyhnala." Spider: "Já jo."
---
Spider: "Kdyby se ukázalo, že bůh fakt existuje... tak by tu teď měl bejt; a předávat mi svůj trůn."
---
Spider: "A někdo vypucujte tu zasranou kočku v umyvadle. Smrdí ještěrama."

LordSnape
25.03.2018 3 z 5

Zápletka s ostřelovačem a superbouří zajímavá, ale ten zbytek je další bezcílné plácání se na místě... Spider jako postava mě ale pořád baví, takže jsem smířlivější ve svém hodnocení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Nemrzačte a nezabíjejte rodiče. (Žalozpěv)

Paranoici jsou jen lidé se všemi fakty. (Žalozpěv)

Máme článek, kterej nemá nikdo další – a kterej nikdo další nemůže vysílat. (Žalozpěv)

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Žalozpěv v seznamech

v dalších seznamech2x