Trenér přehled

Trenér https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1900/trener-1900.jpg 4 84 84

Nový román Johna Grishama přivádí čtenáře na zelená pole amerického fotbalu, do míst, kde se za vášnivého pokřiku z tribun odehrávají dramata sportovní i lidská. Neely Crenshaw je mladý muž, který zažil okamžiky slávy jako hráčská hvězda. Kvůli slávě však též přišel o životní lásku a vášeň pro sport mu paradoxně rozbila i sen o životní dráze, když byl při jednom ze zápasů vážně zraněn… Jeho protihráčem se stává Eddie Rake, milovaný i zatracovaný trenér, jenž díky své vizi o fotbalovém týmu dostal malé město na mapu Spojených států. Trenér, jemuž se zhroutil svět, když díky jeho drakonickým metodám zemřel jeden z hráčů… A nakonec dojde k osudovému utkání - k zápasu, jehož aktéři ztratí iluze o idolu, ale najdou víru v sebe.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Bleachers , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Trenér. Přihlašte se a napište ho.

patricia8137
03.03.2024 5 z 5

V tomto príbehu sa celkom netypicky nepozrieme do súdnych siení, ale na tribúny jedného štadióna amerického futbalu, konkrétne v meste Messina. Príbeh sa odohráva v časovom horizonte 4 dní.
Kapitoly sú len 4 (začína sa v utorok) a sú prerozprávané z pohľadu bývalého stredoškolského hráča Neela Crenshawa.
Príbeh začína príchodom spomínaného Neelyho do jeho rodného mesta Messina, kde nebol dlhých 15 rokov, aby si zaspomínal a rozlúčil s trénerom Eddiem Rakeom. Páčilo sa mi, že autor pri rozhovore Neelyho a ďalšieho hráča Paula predstavil všetkých hráčov legendárneho mužstva Messina Spartans. Celý dej sa niesol spomínaním na časy, keď sa z hráčov stali futbalové hviezdy a na historky z tréningov a zápasov. Nechýbali ani dialógy o tom, ako so svojimi životmi nakoniec naložili. Vo štvrtok nastal ten deň, keď Eddie zomrel. Táto kapitola je hlavne o Neelyho milostnom živote. Prišiel sa ospravedlniť jeho bývalej láske Cameron, že dal v minulosti prednosť sláve a iným dievčatám. Vyčítal si, že sa s ňou rozišiel a pri stretnutí jej vyznal lásku. V posledný deň celého príbehu (v piatok) sa konala rozlúčka s milovaným aj nenávideným Eddiem, ktorý si želal, aby jeho "chlapci" mali na sebe klubové tričká. Okrem jeho najstaršej dcéry Ellen predniesli smútočnú reč vybraný traja hráči. Musím sa priznať, že táto kapitola bola veľmi dojemná a plná emócií.
Knihu som zhltla na jedno posedenie nielen kvôli menšiemu počtu strán, ale vďaka jej čtivosti. Ja som milovníčka autorovej tvorby, takže priznávam, že mám pri čítaní ružové okuliare a nedostatky si nevšímam. Niektorým čitateľom sa zdali časti popisujúce priebeh hry nudné, ja si myslím, že tam mali svoje miesto, aby dotvorili celkovú športovú atmosféru.
Túto knihu odporúčam hlavne fanúšikom športu, možno si ho viac užijú muži, ale ja som s výberom spokojná a prečítala som si príbeh z iného súdka, na aký som běžne zvyknutá. @bibliophile_patricia

Luigi1
26.10.2023 5 z 5

Vím o čem je v této knize psáno i já jsem několik roků dělal trenéra fotbalu

kinsey
20.05.2022 4 z 5

Já nějak netíhnu k modlám, takže mne kniha zase až tak moc nezaujala ale je to Grisham, takže musela být přečtena :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Trenér v seznamech