Tři mušketýři ještě po deseti letech - 1 přehled

Tři mušketýři ještě po deseti letech - 1
https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96933/tri-musketyri-jeste-po-deseti-letech-1-96933.JPG 4 190 190

Poslední částí trilogie, líčící osudy d'Artagnana a jeho tří přátel, je obsáhlý román Tři mušketýři ještě po deseti letech aneb Vikomt de Bragelonne (Le vicomte de Bragelonne, ou Dix ans plus tard), který Alexandre Dumas starší se svým spolupracovníkem Augustem Maquetem vydal v letech 1847–1850. Román se odehrává převážně na dvoře francouzského krále Ludvíka XIV. v letech 1660 až 1673, svým rozsahem je veliký jako předcházející dvě části trilogie dohromady a většinou je vydáván ve čtyřech dílech. Historickým pozadím románu je postupná přeměna Ludvíka XIV. ze slabého chlapeckého krále ovládaného jeho ministry a matkou Annou Rakouskou na absolutistického krále slunce, který získal úplnou kontrolu nad francouzským státem.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Historické romány
Vydáno: , Ústřední dělnické knihkupectví a nakladatelství (Antonín Svěcený)

Dix ans après, ou, Le Vicomte de Bragelonne, 1848

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři mušketýři ještě po deseti letech - 1. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (18)

Emik87
17.02.2024 4 z 5

Toto pokračování mě moc nezaujalo. Už to prostě není ono.

Naďa2411
20.12.2023 5 z 5

V době na střední škole čteno jako povinná četba, nyní poslechnuto v aknize, poznají, že i láska může být zrádná a opět platí: "Jeden za všechny, všichni za jednoho", jdu na 4. díl.
Pěkná historická kniha, která je námětem pro televizní zpracování a muzikálů. Obě verze jsem viděla, nádherný.

Pavelpi
01.05.2020 4 z 5

Tahle kniha je už trochu slabší.Hlavně ta část po smrti Mazarina už je taková roztahaná,ale pořád osudy našich hrdinů ještě dokáží upoutat čtenáře a to je hlavní.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tři mušketýři ještě po deseti letech - 1 v seznamech

v Právě čtených1x