Tři novely přehled

Tři novely https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61555/bmid_tri-novely-Tf8-61555.png 4 87 87

Pod názvem Tři novely vycházejí společně tři Hrabalovy prózy, jež jsou výrazem jednotlivých fází jeho tvůrčího vývoje. Představují autora nejen v jeho charakteristických zvláštnostech a odlišnostech, ale i v jeho celistvosti. Jako první jsou ve svazku zařazeny Ostře sledované vlaky, které hned po prvním vydání nadchly a překvapily literární veřejnost a jejichž filmové zpracování bylo vyznamenáno Oscarem. Další prózou souboru jsou Taneční hodiny pro starší a pokročilé. Je to novelka o jedné větě plynoucí uvolněným asociativním tokem. Autor v ní s radostnou svěžestí, originalitou a neutuchajícím pábitelstvím zachycuje kouzlo vypravěčství strýce Pepina. Jako třetí a závěrečná je uvedena próza Obsluhoval jsem anglického krále. Tento text je nanejvýš osobitou výpovědí o člověku a životě, výpovědí ojedinělou pojetím i tvarem v kontextu české beletrie i v kontextu tvorby Hrabalovy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tři novely. Přihlašte se a napište ho.

milovnice_knih_
09.03.2024

Z této knížky jsem četla pouze Ostře sledované vlaky - kvůli maturitní četbě, takže názor budu psát pouze na ně.
Příběh se mi celkem líbil, tedy až na ten konec, ten je smutný. Ale problém byl s tím, že jsem se občas v ději lehce ztrácela za což musím ubrat půl hvězdičky z hodnocení. Postavy byly sympatické, hlavního hrdinu jsem si oblíbila a je mi líto jak to s ním skočilo.
4,5*/5* Za mě je to jedna z lepších maturitních knih, kterou určitě můžu doporučit

Kabuky
01.01.2024 5 z 5

Vynikající soubor.

Ticiana
23.10.2023 4 z 5

Kdyz to zprumeruju tak mi to vychazi na 4*. Ostre sledovane vlaky jsem si dlouho chtela precist, a teda bylo to zajimave cteni. Stejne jako Tanecni hodiny a Obsluhoval jsem anglickeho krale. Hrabal ma zjevne osobity styl psani, bylo to na me zvlastni, ale cetlo se to docela dobre.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tři novely v seznamech

v Právě čtených6x