Učení dona Juana přehled

Učení dona Juana
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545413/bmid_uceni-dona-juana.jpg 4 166 166

Castaneda série

První z devíti knih, Učení dona Juana, inspirovaných setkáním Carlose Castanedy s donem Juanem; první svazek „fenoménu Castaneda“, který se rázem stal kultovní knihou své generace a mezi filosofickými bestsellery světa se drží už čtyřicet let.Tato jedinečná zpráva o setkání s yaquijským čarodějem nás zavádí do světů, v nichž platí jiné časoprostorové zákony, které jsou však stejně skutečné jako ten, na nějž jsme zvyklí.... celý text

Literatura světová Romány Historie
Vydáno: , Volvox Globator

The Teaching of Don Juan: A Yaqui Way of Knowledge, 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Učení dona Juana. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (30)

Chytuš
16.10.2023 5 z 5

U téhle knihy je nutné vypnout rozumové hodnocení a prostě se ponořit. Je pravda, že líčení všech možných obřadů a rituálů s tím spojených, může být pro mnohé zdlouhavé - já obdivuji, jak si Castaneda všechno pamatoval, když hned poté býval po dlouhé hodiny ve stavech změněného vědomí... Mě tenhle díl navnadil na pokračování, jsem zvědavá, jak se Castaneda k učení vrátí. Tohle byl jen začátek cesty a tak k tomu přistupuji i já... Těším se na další krok do oddělené skutečnosti :-)

manka71
10.08.2023 2 z 5

Asi jsem od toho čekala víc. S koncem jsem měla problém. O šamanismu jsem už četla lepší knihy, tuhle bych nedoporučila.

C.lementine
04.12.2022 5 z 5

"Číst Castanedu jako něco jiného než podvodnou antropologii znamená pozastavit impuls k ověřování, narušit režim významů. Rozhodně to znamená cestovat po chaasmotickém středu „jakoby pravdivého“, „jakoby nepravdivého“. Nakonec se vrací volba, kterou jsme začali – volba „mezi čaroději a kněžími. Přesto toto opakování naznačuje novou rezonanci: Castanedův text nabízí čtenáři pozvánku, výzvu; navrhuje výuční list. Je zvláštní, že to, zda čtenář dokáže létat, nebo ne, může záviset na pochybnostech Carlose." Castaneda’s Ecstatic Pedagogy: The Teachings of Don Juan, Abram Anders, University of Minnesota Duluth

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Učení dona Juana v seznamech

v Právě čtených5x