V náruči kanibala přehled

V náruči kanibala
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421761/bmid_v-naruci-kanibala-8r9-421761.jpeg 4 58 58

Adriana si svůj život pamatuje až od chvíle, kdy ji našli zuboženou ležet na ulici před britskou ambasádou v Sierra Leone. Co bylo předtím, netuší. Naprosto ji šokuje, když se dozví, že kdysi porodila dítě. Zoufale začne pátrat po své minulosti, ovšem vzpomínky odsunuté do nevědomí mohou být až příliš děsivé a kruté.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize V náruči kanibala. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (30)

Aghatte
19.07.2024 1 z 5

Přiznávám, že knihu jsem zakoupila s čisté zvědavosti, co že tam bude za hnusárny. Nejsem na to pyšná, ale to byl jediný důvod.

Nevím, zda se jedná o fikci nebo je psáno na základě skutečné události, to je rozhodující pro hodnocení.

Rozumím tomu, že každá komunita, národ, kmen, mají svoje zvyky a tradice, která zase jiná skupina nechápe a nemůže tolerovat. To, co je u nás kanibalismus, je u nich běžný života běh, než někoho zakopat do země, tak si na něm pochutnáme.... Chápu také, že nejčastější činnost, které se hrdinka věnovala, bylo zvracení. jen to člověk četl, dělalo se šoufl.
Jazyk mi přišel dosti strohý, bez emocí, a přestože líčil strasti a hrůzy života, člověk tomu tak nějak nevěřil, tedy to, že se to hrdinky více dotýká. Přihlížela smrti svých druhů, a byla ráda, že ona zůstane naživu.
Zdálo se mi divné, že kdejaký kanibal umí anglicky, a že jde do pralesa sbírat byliny jako v Čechách na louku, a ví přesně na co která je.
A naopak, ženy v kmenu si neumí poradit s ničím.
a tak dále... prostě nevím.., a že by náčelník, snažíce se o potomstvo, plýtval životadárné semeno na orální sex ( který do té doby neznal ), tomu neuvěřím už vůbec.
Zvědavost ukojena, ale pocity rozporuplné, nevím, zda bych knihu doporučila.
Ale je běžně k dostání za pár korun, takže pokud jste na tom jako já, kupte si ji.
Následně budete litovat, jako já :-D

veronika4001
26.06.2024 1 z 5

..."Až objevíte svou historii."
Sierra Leone.
Odlétáme.
Prožít svůj minulý život, vrátit se tam, odkud to začalo a kde to skončilo.
Zvolíte stejnou cestu a prostředky.
Upřímně? Těžko říct.
Na začátku mě to hrozně bavilo, ale jak šla kvalita příběhu vzdušnou čarou směrem dolů, knihu jsem začala odkládat, až jsem ji úplně odložila, i když jsem si myslela, že ji jenom položím a třeba se k ní ještě vrátím. Nevrátila jsem se. Přitom začátek měl velkou potencialitu.
No nic, čekají jiné knihy.

Leena
26.05.2024 4 z 5

Líbilo se mi to, takový brutální dobrodružný příběh, které jsem četla v dětství, samozřejmě bez toho brutální.
Mělo to svoje slabiny, pochybuju tedy, že by se vysokoškolaci vydali sami do divočiny a postavili si tam stany.
Aneta vidí vraždy svých kamarádů a skoro to s ní nehne, černoši z džungle umí anglicky, mohla bych pokračovat, ale vtáhlo mě to do děje.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha V náruči kanibala v seznamech