Vďačnosť přehled

Vďačnosť
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287783/bmid_vdacnost-agE-287783.jpg 4 48 48

Teraz stojím tvárou v tvár smrti, ale ešte som neskončil so životom. V štvorici esejí, ktoré britský neurológ Oliver Sacks napísal dva roky pred svojou smrťou sa venuje témam starnutia, pominuteľnosti a zázraku, ktorým je ľudský život. Poeticky sa vracia do detstva, obzerá sa za životom a takmer storočím, ktoré prežil, vďačný za život, priateľstvá, sklamania aj úspechy.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Inaque

Gratitude , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vďačnosť. Přihlašte se a napište ho.

bosorka
17.06.2024 4 z 5

Kratičká knížka, vzpomínky a myšlenky neurologa na sklonku života. Bilancování, ale ne smutné. Krásná oslava života.

changaj
09.12.2023 4 z 5

Osobní životní bilance slavného neurologa a popularizátora vědy.

Pavlína197
02.05.2022 5 z 5

Přečetla jsem knížečku jednou a podruhé a stále mi nějak nedocházelo, co je na ní tak pěkného krom toho, že je to prostě milé psaní s pár zajímavými myšlenkami. A protože se obvykle snažím vytěžit z knihy co nejvíc, zvlášť pokud mám pocit, že mi má něco předat, podívala jsem se i na autorovy internetové stránky. Z textů, videí a fotografií na mě vyzařovala všeobjímající a nekonečná laskavost. Při třetím čtení mi to všechno zapadalo do sebe a dolehla na mě váha autorových slov a velikost jeho osobnosti. Až mi začalo být líto, že už není mezi námi. Na druhou stranu, kdyby byl, tato malá knížečka by nejspíš nevznikla.

PS.: Ráda bych tentokrát připsala zásluhy i překladatelce. Měla jsem možnost nahlédnout do anglického textu a do slovenského překladu a ten český mi přece jen přijde lepší - věrnější a příjemnější. Pro mě je to zajímavý postřeh; v literatuře, která má na člověka emočně zapůsobit je důležitý nejen autor ale i překladatel.

Knižní novinky (13. týden)

28.03.2021

Kniha Vďačnosť v seznamech