Velká sestra a malý bratr přehled

Velká sestra a malý bratr
https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79343/bmid_velka-sestra-a-maly-bratr-cua-79343.jpg 3 5 5

Hrdinkou novely je studentka konzervatoře Aino, která vyspívá z děvčete v mladou ženu. V lásce k malým, ubohým, přehlížejícím nalézá smysl svého jinak ne právě radostného života. Z finského originálu „Isosisko ja pikkuveli“ vydaného nakladatelstvím „Kyrjayhtymä“ v Helsinkách roku 1973 přeložil Marek Světlík. Vydala Práce v Praze roku 1978. Knižnice Příliv. 1. vydání.... celý text

Literatura světová Novely Dívčí romány
Vydáno: , Práce

Isosisko ja pikkuveli , 1973

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Velká sestra a malý bratr. Přihlašte se a napište ho.

Znedla
16.10.2017 2 z 5

Osudy velké sestry Aino a jejich "bratříčků".
V podstatě smysluplný příběh, bohužel trochu složitě napsaný. Někdy jsem se v knize ztrácela. Vím, že příběhy o sluníčku-berušce byly myšleny proti válce a nesmyslnému zabíjení, ale mě kdyby někdo vyprávěl v dětství takovou pohádku, tak z toho týden nebudu spát....

MOu598
26.04.2017 3 z 5

Četl jsem v dubnu 2009. Podle mých poznámek:
Čtyři drobné příběhy, jak dívka, žena Aino potkává malé chlapce "bratříčky". První je její opravdový bratříček, další jsou z okolí.
Má je ráda, snaží se jim přiblížit, pochopit jejich dušičku a vypráví jim příběhy - pohádky o sluníčk-berušce.
Místy hezké, milé, místy pro mne složité, protože nechápu myšlení mladé Finky. Asi jsem stará a jsem z jiného prostředí a jiné doby.

Hesiona
06.07.2016 3 z 5

Poutavé, lidsky laděné čtení s dostatkem prostoru pro vlastní fabulaci :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Velká sestra a malý bratr v seznamech

pro dívky pro dospívající mládež (young adult) dívčí romány

Autorovy knížky

Aulikki Oksanen