Veteráni přehled

Veteráni
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189425/veterani-189425.png 4 98 98

Román z druhé světové války zachycuje tragicky vyústivší osudy skupiny australských vojáků. Stálé nebezpečí a válečné útrapy je spojily v kamarádství na život a na smrt, nejprve ve dnech krátké dovolené v Sydney a potom ve strastiplném válečném tažení proti Japoncům v džunglích na Nové Guineji, které přežije jediný z nich.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Naše vojsko

The Veterans, 1954

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Veteráni. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (16)

KaLiBi
12.06.2024 3 z 5

Kniha, kterou bych asi, být mužem (ideálně takovým co prošel alespoň povinnou vojenskou službou), hltala o něco víc. Čtivé to je, o tom žádná, jen se mi to nedobře četlo. Lambertovo styl mi prostě zjevně moc nesedí.
"Vlastně celý život se nám násilím strká něco, o co nestojíme. Když to není válka, je to krize. Vždycky je to něco!"
"Ze všech mašinérií právě armáda je ta nejomezenější, nejneohrabanější a nejmarnotratnější v zacházení s lidskými hodnotami. Strhuje do svého chodu lidi statečné, poctivé a inteligentní právě tak jako hlupáky a lumpy."
"Tebe, Klikaři, ta vojna doopravdy udělala - a móc pěkně ses jí vyved!"
"Co to pro mne je, o jednu vraždu víc nebo míň? Nadarmo sakra nejsem bezvadně vyškolenej vrah."
"Jak padáme, snažíme se zachránit před znečištěním zbraně. Jak by ne - jsou to naši jediní spojenci proti smrti."

demoniaco
27.05.2024

Čtivá knížka o nesmyslnosti války kde umírají lidi . . .

jprst
10.12.2021 4 z 5

Je to už nějakých čtyřicet let, co jsem tuto knihu četl poprvé a už tenkrát jsem ji považoval za vydařený protiválečný román. Během let jsem se k této knize několikrát vrátil a mé hodnocení se nezměnilo. Je to prostě román, jehož četba, a to i opakovaná, rozhodně není ztrátou času.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Veteráni v seznamech

v Právě čtených1x