Vím si rady s nadáním: Nadané děti doma i ve škole přehled
Judy Galbraith
Říkají ti někdy, nebo docela často, že jsi chytrá nebo chytrý? Jdou ti věci rychleji než spolužákům, máš různé speciální zájmy a často toho víš víc než paní učitelka? Pak jsi nadané dítě. Autorka této knihy mluvila s tisícovkou tvých nadaných vrstevníků a zjišťovala, co pro ně znamená být nadaná nebo nadaný, co jim pomáhá zvládat úskalí školního vyučování a co jim pomůže, aby ve škole zapadly. Najdeš v ní tipy pro každodenní život ve škole, rozvíjení přátelských vztahů i komunikaci s učiteli. Naučí se využívat své silné stránky a své nadání dále rozvíjet. Judy Galbraith založila nakladatelství Free Spirit Publishing. Věnuje se práci s nadanými dětmi. Za svou publikační činnost získala řadu ocenění.... celý text
Můj komentář
Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vím si rady s nadáním: Nadané děti doma i ve škole. Přihlašte se a napište ho.
Nové komentáře (1)
Související novinky (0)
Zatím zde není žádná související novinka.
Citáty z knihy (0)
Zatím zde není žádný citát z knihy.
Kniha Vím si rady s nadáním: Nadané děti doma i ve škole v seznamech
v Přečtených | 1x |
v Mé knihovně | 2x |
- Jsem členem Mensy, plno lidí kolem mě je členem Mensy, aktivně se o IQ, nadání zajímám. Takže tuto knihu jsem si musel pořídit. Je psaná pro děti, částečně dětmi samotnými, protože jsou citováni děti, od 7 do 11 let. Věk dětí kolem mě. Kniha mě osobně sice nic moc nového nepřinesla, nicméně co je důležitější, žádná věta v ní mě významně nepohoršila. Je to psáno vhodným stylem pro děti, ale mnohý dospělý by si ji měl přečíst. Je psána uvolněně. Autorka propojuje výzkumy z praxí, vlastní průzkumy mezi dětmi, jejich reakce, řešení i neřešení. Kniha je strukturovaná, v každé kapitole srdce systematika zaplesá. Správně popisuje mnohé mýty jak o nadaných, tak "nenadaných". Např. nadání neznamená, že dítě umí všechno, má samé jedničky. A stejně tak správně komentuje rozšířené mýty o Romech, tělesně postižených, dědičném nadání. Doporučuji.
- Co bylo pro mě zajímavé, je na straně 37 a taky ať máte ukázku stylu: "A navíc, jako by to nestačilo, tvoje mozkové polokoule (pravá a levá hemisféra) jsou nejspíš nejlepší kámošky a komunikují spolu daleko lépe než běžné hemisféry. Z toho důvodu mívá mnoho mimořádných nadaných dětí aspoň do určité míry nevyhraněnou lateralitu (ambidextrií)." Všimněte si krásnou práci s přesným pojmy a přitom použity i pojmy poněkud srozumitelnější. (Poté následuje rámeček s vysvětlením co znamená ambidextrie.)