Vlčencům na setměnou přehled

Vlčencům na setměnou
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540018/bmid_vlcencum-na-setmenou.jpg 5 5 5

Vojtěch Štěpán (nar. 1997 v Praze) se stal v roce 2022 laureátem 50. ročníku Literární soutěže Františka Halase. A jeho básnickým debutem Vlčencům na setměnou míhají se taje. Jakub Berlin. Hořec Vratič. Šifra Olbracht. Dybbuk. Holohloh. Bestie. Jména a postavy, sdružené v smečkách. V měsíci vlka. Či vlčenci sami? Zubatá sedí za krkem, šeptá do uší a pomalu osidluje zbylou krajinu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vlčencům na setměnou. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

matej.kulistak
19.06.2024 5 z 5

Konečně hutná sbírka, bez enygmatičosti, srozumitelná, aniž by se vzdávala nároku na jazykovou náročnost. Miluju její jazyk (už ten název - ostatně vytržený z jedné básně), je to opravdová radost číst. Úvodní oddíl v pár krátkých básních vybudoval to, na co např. Murrer potřeboval celou knihu (Zápisník).
Sbírka je kompaktní, neustále se drobně odkazuje sama na sebe (např. stopa slov "černý", "pes" nebo "souvrať").
I krátké básně zůstávají sdělné. Vše drží pohromadě, drží se jedné atmosféry, ale neopakuje se. Působivé až do samého konce.
Jak mě ta sbírka bavila!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vlčencům na setměnou v seznamech

v Právě čtených1x

Autorovy knížky