Vražda v Mallowan Hall přehled

Vražda v Mallowan Hall
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536711/bmid_vrazda-v-mallowan-hall-66224438aa1a5.jpg 4 149 149

Mallowan Hall série

Mallowan Hall, sídlo nejslavnější autorky detektivek Agathy Christie, v sobě spojuje to nejlepší z anglické tradice s moderními vymoženostmi roku 1930. Hospodyní je zde Phyllida Brightová, která je coby bývalá vojenská zdravotní sestra stejně výkonná jako osobitá a zdejší rozsáhlou domácnost řídí s přísnou elegancí. K tomu je milovnicí detektivek, ale ve skutečném životě ještě nenarazila na gentlemana, který by byl alespoň z poloviny tak fascinující jako Hercule Poirot. A ačkoli je Phyllida zvyklá na vraždy a jejich metody jako na častá témata rozhovorů, není připravena na zcela skutečné, a především zcela mrtvé tělo na podlaze zdejší knihovny...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Murder at Mallowan Hall, 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražda v Mallowan Hall. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (48)

Szilvia1
30.08.2024 5 z 5

I když detektivky nejsou mezi oblíbenými v poslední době vycházejí i detektivky kde se vyšetřování vzchopí žena a nejsou plné krve,ale ženy-vyšetřovatelky mají tajemství.Je to pěkný začátek série o Phyllidě,líbila se mi,určitě si přečtu i další díly,jsem zvědavá co bude příště vyšetřovat.

ennlady
29.08.2024 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné. Možná někdo čekal novou Aghatu Christie, ale ta je jen jedna. Já jsem spokojená, styl psaní i příběh sám se mi opravdu líbily. Jak to bude možné, vydám se Jedovatou stopou.

lenka5798
29.08.2024 4 z 5

Nečetla jsem žádnou knihu od Agathy Christie. Ale tato kniha byla velmi fajn oddechovka, četla se pěkně. Dávám hvězdičku dolů za hlavní postavu Phyllidy, protože v určitých částech, hlavně ze začátku, než jsem si na ní zvykla, mě dost rozčilovala:-) Velmi mě potěšil příchod šofera Bratforda, který je pravý opak, hlavní hrdinky a jejich výměny názorů jsou příjemným zpestřením. Nakonec jsem si cestu k Phyllidě našla a její brilantní myšlení, podle ní ve stylu Poirota v suknich a závěrečné rozuzlení, mě velmi potěšilo. Nevím zda Agatha, by byla ráda, že je používaná v jiných detektivní knihách, jako vedlejší, nezaživna postava, ale hned se vrham na druhý díl.

Dvůr zázraků, Pohádka a další knižní novinky (21. týden)

21.05.2023

Nová detektivka ve stylu Agathy Christie

14.02.2023

Sokolník, Lesk soumraku a další knižní novinky (7. týden)

12.02.2023

Kniha Vražda v Mallowan Hall v seznamech