Vražda v Orient exprese přehled

Vražda v Orient exprese
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503436/bmid_vrazda-v-orient-exprese-EGl-503436.jpeg 5 2734 2734

Hercule Poirot série

Trinásť cestujúcich. Podozrivý je každý z nich. Trojdňová púť prepychového Orient expresu naprieč Európou prebieha bez problémov až do chvíle, keď uprostred noci vlak náhle zastane, lebo trať zablokovali snehové záveje. Ráno cestujúcimi, medzi ktorými je aj Hercule Poirot, otrasie správa, že amerického milionára Ratchetta našli v kupé dobodaného na smrť. Vyšetrovanie zložitého prípadu s množstvom podozrivých sa pre slávneho detektíva zmení na preteky s časom – za každú cenu musí odhaliť vraha, skôr než udrie znova. Vražda v Orient exprese z roku 1934 je jednou z najlepších a najslávnejších detektívok legendárnej Agathy Christie. Tento strhujúci príbeh celé roky fascinuje nielen čitateľov, ale aj filmových tvorcov, preto nečudo, že už bol niekoľkokrát úspešne sfilmovaný, naposledy v roku 2017 s Kennethom Brannaghom v úlohe Hercula Poirota.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Murder on the Orient Express, 1934

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vražda v Orient exprese. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (389)

Saturnia
16.09.2024 5 z 5

Miluji knihu i nově zpracovaný film. Ten jsem viděla jako první, takže jsem pak při čtení mohla porovnat rozdíly a musím říct, že se mi obě verze líbily stejně!
Agatha Christie je mistryně převratů a důmyslných zápletek.
Zatím moje nejoblíbenější dílo od ní.

kristyna6200
08.09.2024 3 z 5

Nebylo to tak dobré jak jsem čekala, konec jsem si tipla. Deset malých černoušků mi přišlo o dost víc napínavé a nečekané. Ale krátká oddechovka, rozhodně dobrá a přečtená během dvou dní :)

petrarka72
05.09.2024 5 z 5

Jeden z nejznámějších případů HP vůbec. To několikeré filmové (nikoli televizní!) zpracování lecčemu napomohlo. A k tomu kontroverzní závěr.

Pokud se ještě setkáme, Aristokrat a další knižní novinky (49. týden)

04.12.2022

64 knižních novinek (9. - 23. října)

09.10.2017

Chcete-li dostat králíka, pustíte do nory fretku. A králík, je-li tam, utíká.

Kniha Vražda v Orient exprese v seznamech

v Právě čtených27x