Vzpomínky a vrazi přehled

Vzpomínky a vrazi
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539258/bmid_vzpominky-a-vrazi.jpg 3 22 22

Vzpomínky a vrazi série

Josslyn Drakeová ví o magii jen tři věci – je vzácná, zakázaná a smrtelná. Takhle ji to odmala učili a ona neměla nikdy důvod o tom pochybovat. Takže když se infikuje vzpomínkami nechvalně známého čaroděje a teroristy lorda Banyona, je rozhodnutá udělat vše pro to, aby se jich co nejdříve zbavila. I kdyby to mělo znamenat spolupráci s arogantním kriminálníkem Jericho Noxem, který pase právě po magii ukryté v její hlavě. Joss čeká střet s drsnou realitou. Bude muset přehodnotit všechno, co dosud věděla o magii, impériu i sobě samé. A ani ten Jericho nakonec není tak nesnesitelný, jak se na začátku tvářil.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Cosmopolis

Echoes and Empires, 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vzpomínky a vrazi. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (7)

terezak016
11.09.2024 4 z 5

Uznávám, že hlavní hrdinka Josslyn Drake není úplně miláčkem Možná je vlastně pravým opakem, a já bych ji za kamarádku asi úplně nechtěla.
Josslyn však do příběhu dává šťávu a potenciál, a společně s Jerichem Nocem tvoří zajímavý pár.

Příběh je vlastně taková fantasy detektivní a trochu temná, ale velmi lehká romance. Vážně mě tam nenapadne postava, která by ve skutečnosti neměla jinou historii než tu, kterou se dozvíme na začátku.

V knize se odehrává přítomnost a minulost, kterou bohužel od sebe nikdo nijak výrazně graficky neodlišil, což mě osobně nevadilo, ale jsem zvyklá to mít v knihách lépe zpracované.

Příběh končí velmi zajímavým zvratem, ale pokračování už brzy vyjde, takže se dozvím, co se stalo dál.

Za knihu děkuji @cosmopolis_cz díky #spoluprace

terezak016
02.09.2024 4 z 5

Za knihu děkuji @cosmopolis_cz díky #spoluprace

lena.o.knihach
25.08.2024 2 z 5

Zakázaná magie, temná tajemství, válka dvou světů a dívka, která může změnit tvář impéria.

Josslyn Drakeová se jednoho dne ocitne u loupeže, která neprobíhá zrovna podle zlodějova plánu. Tajemná skříňka s cenným obsahem se náhodou otevře a Joss tak získá magické schopnosti.

Aby se jich zbavila, musí spolupracovat s kriminálníkem Jericho Noxem, který nakonec není tak nesnesitelný, jak se na první pohled zdálo.

Už od začátku mi vůbec nesedla hlavní hrdinka. Byla arogantní, namyšlená, rozmazlená a moc se v průběhu nezměnila. To se ovšem nedá říct o jejím parťákovi. Jericho patří k světlým bodům této knihy (a moc dalších jich není).

Vzpomínky, které se Joss díky magii ukazovaly, mohly být oddělené od textu nebo aspoň napsané kurzívou, protože takhle jsem se v tom občas ztrácela. K tomu všemu mi ještě chyběly informace o světě a magii.

Děj byl předvídatelný, ale naštěstí čtivý, takže jsem to měla rychle za sebou. Kniha Vzpomínky a vrazi sice není pro mě, ale věřím, že si své čtenáře získá. Závěrečný díl vychází už v září.

Děkuji @grada_cz & @cosmopolis_cz za knihu. #spoluprace

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vzpomínky a vrazi v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x