Zánik jaguárích bojovníkov přehled

Zánik jaguárích bojovníkov
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225254/bmid_zanik-jaguarich-bojovnikov-9N1-225254.jpg 4 14 14

Dobrodružstvá aztéckeho dievčaťa Čierny Kvet a jej priateľa Opereného Jeleňa, veľkého vyzvedača Obsidiánového Hada a španielskeho generálkapitána Cortéza, ktorý so svojimi žoldniermi dobyl Mexiko.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Východoslovenské vydavateľstvo

Untergang der Jaguarkrieger, 1968

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zánik jaguárích bojovníkov. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (1)

Kakho-Oto
20.07.2024 4 z 5

(SPOILER) Delší dobrodružný román pro mládež, věnovaný tragickým událostem let 1519–1521, kdy španělský velitel Hernán Cortéz se svými vojáky a četnými indiánskými spojenci dobyl a zničil poměrně vyspělou (a zároveň krutou) aztéckou říši. Sympatie východoněmeckého autora jsou samozřejmě na straně poražených Aztéků, proti čemuž osobně nic nemám. V románu je hodně místa věnováno postupnému dobývání říše, jednotlivým bitvám a střetům apod. Aby byl příběh čtenářsky atraktivnější, přidal do něho autor několik smyšlených postav. Zejména se jedná o hlavního hrdinu Opeřeného jelena, jeho dívku Černou orchideu a tlaxcalského vyzvědače Obsidiánového hada. Při četbě románu jsem se rozhodně nenudil, ale trochu zklamán jsem byl tím, že proradný strýc Opeřeného jelena (Kouzelník hříchů) nebyl za zlé činy nijak potrestán.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zánik jaguárích bojovníkov v seznamech

v dalších seznamech2x