Zapomeňte na neděli přehled

Zapomeňte na neděli
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535210/bmid_zapomente-na-nedeli-66045f7a9d209.jpg 4 194 194

Melancholický román o všech minulých, současných, utajených a nádherně prožitých láskách. Novinka od autorky, která si podmanila srdce českých čtenářů i posluchačů audioknih. Jedenadvacetiletá Justine žije se svým bratrancem Julesem u babičky s dědou, protože jejich rodiče společně zahynuli při autonehodě. Justine pracuje jako ošetřovatelka v domově důchodců Hortenzie a staré lidi nade všechno miluje. Učarovala jí zejména téměř stoletá Hélène, která vždycky snila o tom, že se naučí číst. Justine a Hélène se brzy spřátelí, svěřují si, co se jim v životě kdysi přihodilo i co se děje právě teď, a objevují věci, které by jedna bez druhé nikdy nespatřily. Justine díky Hélène začne také pátrat po tom, jaká temná tajemství skrývá její vlastní minulost.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: audiokniha , Jota

Les Oubliés du dimanche , 2015

Interpreti: Karolína Bínová

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zapomeňte na neděli. Přihlašte se a napište ho.

elexmil
28.06.2024 5 z 5

Začala jsem číst a bylo mi téměř svátečně a těšila jsem na stejně krásný zážitek, jaký jsem měla u předešlých dvou knih autorky. A bylo to tak, opět jsem četla jedním dechem. Dva proplétající se silné silné, hluboké, smutné i krásné příběhy. Představuji si autorku jak píše, slušelo by jí do ruky pero, vidím, jak na papíře lehce přibývá text, v tom textu je láska, lidskost, empatie ke stáří, nevyrovnanost mládí, je tam i zloba, závist a nenávist...

MoniMonika
12.06.2024 5 z 5

Valérie Perrin ve svém románu „Zapomeňte na neděli“ přináší dojemný příběh plný lásky, přátelství a tajemství. Příběh jedenadvacetileté Justine, která pracuje jako ošetřovatelka v domově důchodců, a její hluboké pouto s téměř stoletou Hélène, je emocionální cestou, která nutí čtenáře přemýšlet o životě, lásce a stáří. Perrin zde citlivě zachycuje krásu a křehkost lidských vztahů, přičemž se dotýká témat jako ztráta, vzpomínky a rodinná tajemství.

Autorčin jemný a hluboký styl psaní zasahuje přímo do srdce čtenáře, a její schopnost vykreslit autentické a komplexní postavy činí z této knihy nezapomenutelný literární zážitek. „Zapomeňte na neděli“ není jen román, ale hluboký emocionální zážitek, který inspiruje a dojímá. Pokud hledáte knihu, která vás chytne za srdce a přiměje přemýšlet o smyslu života, pak je tato kniha tou pravou volbou.

PaníLenka
10.06.2024 5 z 5

Stejně jako v románu “Vyměnit vodu květinám i v této knize autorka rozvíjí několik zdánlivě nesourodých a velmi originálních příběhů, které se v samotném závěru překvapivě přetnou. Bylo to napínavé i dojemné čtení se sympatickým členěním do krátkých kapitol. Škoda jenom několika pravopisných chyb, které korektorovi utekly, nicméně rozhodně doporučuju.

Zahrada slibů a lží, Do ráje a další knižní novinky (38. týden)

17.09.2023

Psi jsou vlastně jako pěkné počasí, člověk přijde na jiné myšlenky.

"Dítě bez matky je sirotek. Ale jak se říká matce bez dítěte?"

"Život bere a vrací ve stejnou dobu."

Kniha Zapomeňte na neděli v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech3x