Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů přehled

Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26983/bmid_zazrak-v-andach-72-dni-v-andach-a-m-LEj-26983.jpg 5 79 79

Nando Parrado byl tři dny v bezvědomí, a když se probudil, zjistil, že letadlo, s nímž letěl jeho ragbyový tým, jejich rodinní příslušníci a fanoušci na přátelské utkání do Chile, havarovalo kdesi hluboko v Andách. Brzy si uvědomil, že mnoho lidí je mrtvých či umírá, mezi nimi i jeho matka a sestra. Ti, kteří havárii přežili, zůstali trčet na pustém ledovci ve výšce asi 3 500 m bez jakýchkoli zásob či vybavení a bez prostředků na přivolání pomoci. Museli překonávat mrazivé teploty, smrtonosné laviny i následky katastrofické zprávy, že pátrání po nich bylo odvoláno.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Příběhy
Vydáno: , Práh

Miracle in the Andes: 72 Days on the Mountain and My Long Trek Home , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů. Přihlašte se a napište ho.

Deia
06.03.2024 4 z 5

Tento príbeh som si chcela už dlho prečítať a ešte viac ma to lákalo po tom, čo som si pozrela film o havárii, Snežné bratrstvo. Aj vďaka filmu som sa vedela lepšie zorientovať v postavách. Čítať o tom priamo z pohľadu účastníka bolo veľmi silné. Je neskutočné, čo všetko sa niektorým podarilo prežiť. 72 dní v nadmorskej výške cez 3 000 m, bez jedla, bez vody, bez poriadneho oblečenia, s vedomím, že po nich už nikto nepátra. Odhodlanie tých ľudí, pričom väčšina bola veľmi mladá, je neuveriteľné. A najväčšie odhodlanie preukázal snáď Nando, ktorému sa ostatných podarilo presvedčiť, že jediná šanca na záchranu je prekročiť Andy. Aj keď som vedela, ako jeho cesta dopadne, tak mnoho pasáži som čítala snáď so zatajeným dychom. Nedokážem si predstaviť ani len zlomok z toho, čo tam museli zvládnuť. Ale aj keď samotný príbeh je úžasný, tak k prevedeniu mám pár výhrad. Uvedomujem si, že Nando nie je spisovateľ, ale jeho opisy mi prišli miestami veľmi rozťahané - nie tie, kde opisuje život v horách, tých by som naopak privítala viac, ale tie, kde spomína na minulosť alebo potom na konci, keď už je doma. Taktiež jeho filozofovanie mi nie stále sadlo, ale zas príbehu to dodáva osobnejší rozmer. Názov knihy je na mieste, to, koľkým sa podarilo prežiť, je naozaj zázrak.

Jana K
30.04.2023 5 z 5

Velký příběh.

Maraiser
24.02.2023 5 z 5

Kdysi dávno jsem četl "Přežít". Toto je však úplně o něčem jiném. Některé úseky, především jejich cestu pro pomoc, jsem skoro prožíval s nimi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zázrak v Andách: 72 dní v Andách a moje dlouhá cesta domů v seznamech

v Právě čtených2x