Zero - Oni to vědí přehled

Zero - Oni to vědí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353105/bmid_zero-oni-to-vedi-1E7-353105.jpg 4 373 373

Vědí, co děláte... Pohybujete se v síti, z níž není úniku... Londýn. Při honičce je zastřelen mladý chlapec. Novinářka Cynthia Bonsant pátrá po příčině jeho smrti a dostává se na stopu proslulé internetová platformy Freemee. Tato síť shromažďuje a analyzuje data - a milionům uživatelů slibuje lepší život a úspěch. Pouze jeden člověk před Freemee varuje: ZERO – nejhledanější internetový aktivista na světě. Jak se Cynthia začíná blížit pravdě, stává se sama kořistí. Ale ve světě smartphonů a kamer na každém kroku je velmi těžké se skrýt...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Zero. Sie wissen, was du tust , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zero - Oni to vědí. Přihlašte se a napište ho.

ZuzanaZ83
26.12.2023 4 z 5

Velmi zajímavý román o tom, co se může stát, když věříme chytrým aplikacím a přístrojům. A co znamená platit svými daty...
Tak trochu moderní 1984.

stanislav0373
20.10.2023 5 z 5

Skoro deset let starý fiktivní příběh má stále co nabídnout. I přes, tedy alespoň pro mě, nezáživný začátek se děj příjemně rozvine a čtenář tak může pozorovat situaci z několika rovin. Pro mě opravdu osvěžující čtení, nutící se zamyslet nad naší neopatrností, zejména co se bezpečnosti dat týče.

Zde si myslím, že mnoho čtenářů vystoupí z komfortní zóny, neboť Elsberg má typický rukopis. Mnoho dialogů, minimum popisů, míst až špionážní zípletka.

Johncze
18.10.2023 4 z 5

Současnost mírně extrapolována do blízké dystopické budoucnosti a jelikož od vydání knihy uběhlo 10 let, tak se popisované situace už nyní v podstatě dějí. Příběh novinářky hledající pravdu, nakonec slouží jako dobrý nositel všech myšlenek a dilemat, které se kniha snaží předat. Rozhodně to nebude čtení pro starší generaci, jelikož bude zavalena technickými termíny, ač jsou zde spíše na oko, než aby se opravdu šlo nějak technicky na dřeň. Občas mi vadilo nelogické chování postav nebo matoucí dialogy, kdy není jasné, kdo aktuálně mluví, jinak ale bez problémů čitelné.

Seznamte se, Marc Elsberg

22.11.2019

Myslíte si, že jsou vaše osobní data v bezpečí? ZERO vás přesvědčí o opaku

24.10.2018

Kniha Zero - Oni to vědí v seznamech