Zimní oheň přehled

Zimní oheň
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463317/bmid_zimni-ohen-UPU-463317.jpg 5 599 599

Roční období série

Rok 1987, den svaté Lucie, městečko na jihu Švédska. Oslava v místní tančírně skončí tragicky – požárem a smrtí jedné dívky. Vyšetřování případu znesváří obyvatele, zbortí přátelské i rodinné vztahy a vyústí v přiznání jednoho mladíka ke zločinu. Třicet let poté se na místo neštěstí vrací Laura Aulinová, která sem do oné noci jezdila k tetě Heddě do její chatové osady. Zjišťuje, že tehdejší událost rozděluje místní dodnes. Že v městečku řádí žhář, jehož útoku se možná nevyhne ani Heddina osada. A že teta krátce před smrtí patrně objevila něco, co může vrhnout světlo na starou tragédii, ale i vrátit Lauře paměť na onu osudnou noc, která všechno změnila. A přinést vzpomínky, ze kterých čiší děs¬…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Vintereld, 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zimní oheň. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (182)

veverkaVv
15.09.2024 3 z 5

V této knize mi dost dlouho trvalo, než jsem se začetla. Potom se ale děj dostává do obrátek a jsou tam i překvapivé momenty. Hodnotím ale pouze lepší průměr, umí to lépe.

Lokina
15.09.2024 5 z 5

Zase jsem si knihu neskutečně užila. Budu se opakovat, ale příběh byl napínavý, čtivý, dokázal si udržet tajemnou atmosféru. Postupné odhalování celé tragédie nám nabídlo velmi povedené a nečekané rozuzlení. Už jsem si myslela, že jsem na to přišla, ale byla jsem trochu mimo.
Na toto období je kniha ideální volbou.

Saturnia
12.09.2024 5 z 5

Poslední přečtený díl mé nejmilovanější série vůbec!
Můžu říct, že až na Konec léta, který byl na konci trošku slabší, si všechny knihy držely stejnou úroveň. Byly psány stejným stylem a konec byl stejně nepředvídatelný, ohromující a smutný.

Hlavní hrdinka mi ze začátku nebyla tak sympatická, ale po nějaké době se to změnilo.
Tento díl byl můj třetí nejoblíbenější.

Doufám, že Anders de la Motte napíše ještě nějaké podobné knihy, mohla bych je číst pořád!!

Čtvrtý příběh švédského autora Anders de la Motte

11.01.2021

Knižní novinky (3. týden)

11.01.2020

Kniha Zimní oheň v seznamech