Zlatá země přehled

Zlatá země
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/247774/bmid_zlata-zeme-ikU-247774.jpg 4 325 325

Mladičká Hannah Conroyová touží věnovat se lékařské profesi jako její otec, ale to je v Anglii poloviny devatenáctého století pro ženu nemyslitelné. Proto se po otcově smrti vydává do daleké neprozkoumané Austrálie, kde doufá začít nový život. Po počátečních přehmatech a zklamáních se jí v zemi, kde je o zdravotnickou péči nouze, přece jen zvolna daří prosadit se na jinak čistě mužském poli medicíny. Do jejího života však vstupuje také láska – nejen k nádherné australské přírodě, ale i ke dvěma mužům, kteří jsou rozdílní jako den a noc.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

This Golden Land, 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zlatá země. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (62)

vikaa
10.08.2024 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Hannah mi byla sympatická a líbil se mi její přerod v silnou a nezávislou ženu. Na dovolenou k vodě určitě doporučuji, nebudete zklamané. Austrálie, dobrodružství, zavádění aseptického prostředí při lékařských zákrocích... Rozhodně si dobře počtete. A 500 stránek je na dovču akorát:-)

DominaCZ
05.06.2023 1 z 5

Já jsem zklamaná. Zaujal mě začátek o lékařích a tak bych brala to a z tehdejších kruhů, ale Austrálie mě fakt nebere.
A přebal je opravdu z dvacátých, ne 1848

4xbabča
29.11.2022 5 z 5

Krásný příběh, který se krásně čte i díky hlavní postavě románu Hannah a její dobrodružné cestě do Austrálie v 1. polovině 19. století. Jako zdravotní pracovnice, která chtěla hlavně pomoci, protože její otec byl lékař, to neměla vůbec snadné. Kniha je plná napětí, přátelství na celý život, ale i opravdové lásky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zlatá země v seznamech

v Právě čtených1x