Zpověď stárnoucí trosky, která má psa přehled

Zpověď stárnoucí trosky, která má psa
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540839/bmid_zpoved-starnouci-trosky-ktera-ma-psa.jpg 4 9 9

Hlavní hrdince Ditě Hamáčkové opilé sudičky Hněvka, Žizňava a Kvašena v den jejího narození předpověděly, že bude absolutní budižkničemu a provdá se za výstavního alkoholika z pohraničí, za katastrofální existenci. A tak se také stalo, neb – jak známo – osudu neuniknete. Neurotická Dita slaví padesáté narozeniny, což je pro ženu už sama o sobě dost velká pohroma, mimoto se ale musí vyrovnat s nečekaným dárkem od dcery – zcela nezvladatelným loveckým psem. Ten během chvilky zdemoluje již i tak neutěšený interiér jejího venkovského stavení a obrátí jí život vzhůru nohama. Přidávají se však i další svízele: Dita si vzhledem k žalostné finanční situaci zoufale hledá práci. Nachází ji v obskurním vydavatelství plném podivínských zaměstnanců. Přičteme-li k tomu manželovu vášeň pro alkohol a motorky a fakt, že dcera se zetěm prodali byt a stěhují se i s batoletem do Ditina mrňavého baráčku, nelze se divit, že hlavní hrdinka má nervy, jak se říká, v kýblu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zpověď stárnoucí trosky, která má psa. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (5)

Sarrah
14.09.2024 3 z 5

Asi jsem čekala víc. Situace se Šéfem a s povedenou dcérenkou Ninou mě bavily, ale zbytek opravdu pokulhával. A co mě asi nejvíc štvalo, bylo moje maminka paní Eva Hamáčková …, můj tatínek pan Zdeněk Hamáček… Stačilo by moje maminka a můj tatínek, knížka by měla o 100 stran míň.

MoniMonika
05.09.2024 5 z 5

Kniha Zpověď stárnoucí trosky, která má psa od Evy Michorové je příběhem, který se pohybuje na hraně mezi tragikomedií a čistou absurditou. Hlavní hrdinka Dita Hamáčková, která se blíží k padesátce, musí čelit řadě životních komplikací – od nefungujícího manželství s alkoholikem po finanční potíže a novou práci v podivném vydavatelství. Situace se vyhrotí, když dostane od dcery nečekaný dárek v podobě nezvladatelného psa, který vtrhne do jejího života s energií ničivého tornáda. Michorová se snaží zkombinovat humor s těžšími životními tématy, což se jí v některých chvílích daří, ale jindy příběh sklouzává do přílišné absurdity. Některé situace a postavy jsou vykresleny tak bizarně, že je těžké se s nimi ztotožnit. Přesto kniha nabízí pár zábavných momentů a pohled na to, jak se člověk může vypořádat s nevyhnutelným stárnutím a životními výzvami. Pro čtenáře, kteří mají rádi lehčí, sarkastické čtení, může být tato kniha zajímavým zpestřením, ale ne každému tento typ humoru sedne.

Dydy7
02.09.2024 5 z 5

Hneď na úvod, by som vám všetkým, chcela odporučiť túto skvelú knihu - a nie len kvôli príbehu, ale hlavne kvôli tomu, lebo sa nebudete vedieť dosmiať tak, ako to bolo aj v mojom prípade

Dita je chodiaca katastrofa, ale tak čomu sa diviť, keď jej taký život predpovedali tri opité sudičky - to inak nemohlo ani dopadnúť.

Okrem Dity, tam boli aj ďalšie postavy, ktorým zrejme niekto predpovedal nenormálnosť naozaj nenájdete v knihe nikoho normálneho!

A jej dcéra, dostala nápad, že jej zaobstará psíka - úplne milučkého, dobručkého, nenápadného, skoro stále len spinkajúceho....
No dobre a teraz pravdivo - pes Šéf, bol všetko, len nie dobručký a milučký :-D všetko, čo mu prišlo do cesty, zlikvidoval :-D

Popravde, sa ani nečudujem, že sa Dita, s manželom alkoholikom, chceli obesiť :-D

Je dosť možné, že táto kniha nesadne úplne každému, ale určite stojí, za prečítanie - môžete mať akýkoľvek zlý deň, Zpověď stárnoucí trosky, vám zaručene zdvihne náladu, pretože aj keď vám postavy a vlastne celý príbeh, nebudú dávať zmysel, privedie vás, na iné myšlienky a hlavne je to kniha, na ktorú nezabudnete :-D

A fakt by ma zaujímalo, čo všetko sa odohrávalo v hlave autorky, keď napísala takúto knihu :-D

Hodinářův trik, Zabít královnu a další knižní novinky (31. týden)

28.07.2024

Kniha Zpověď stárnoucí trosky, která má psa v seznamech

v dalších seznamech1x