Ztracené střípky přehled

Ztracené střípky
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535413/bmid_ztracene-stripky-660a80e2ea78c.png 4 401 401

NEZNÁ SVÉ NEJTEMNĚJŠÍ TAJEMSTVÍ. ALE NĚKDO JINÝ ANO. A CHCE SE JÍ ZBAVIT Rebeka Murphyová je od rozchodu s manželem na všechno sama a náročná práce v nemocnici a výchova dvou malých dcer si na ní začíná vybírat svou daň. Proto se Rebeka rozhodne na jeden den všeho nechat a doprovodit bratra Johnnyho na pracovní výlet na odlehlý ostrůvek sto šedesát dva kilometrů od pevniny. Jenže jeden den se protáhne na pět měsíců. Rebeka s Johnnym se hodinu po příjezdu na ostrov stanou oběťmi útoku. Po bratrovi se slehne zem a Rebeku nechá útočník na místě v domnění, že je mrtvá. Než se jí podaří dostat zpět do přístavu, je už pozdě Sezóna skončila, poslední trajekt odplul a ostrov zůstal opuštěný. Na pět měsíců. Rebeka si záhy uvědomí, že bratrovo zmizení je pouze jedním z jejích mnoha problémů. Nemá loď, telefon ani na koho se obrátit, a návratem do civilizace její noční můra ani zdaleka nekončí. Někdo tam na ni totiž čeká – a ten někdo si nepřeje, aby se vrátila domů živá _____ Samostatný krimi thriller od autora bestsellerové ságy s Davidem Rakerem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Audiotéka

Missing Pieces, 2021

Interpreti: Zuzana Slavíková

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ztracené střípky. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (126)

Timkim
24.09.2024 4 z 5

Po delší době jsem dal šanci Timovi a musím se ztotožnit s pár příspěvky níže...2/3 knihy naprostá pecka. Opuštěný ostrov, přežití, bouře, to vše bylo naprosto super, ale ten konec? To jako fakt? Padouch, který se dobrovolně vzdal svého padouchovství, jen aby ulevil svému svědomí a stejně byl potrestán? Sorry, ale to se moc nepovedlo. Za ostrov plný počet a pevninu slabé tři. Suma sumárum čtyři s odřenýma ušima, ale dám určitě další. 80%

Elapheg
31.08.2024 5 z 5

Možný spoiler:
Už dlouho jsem si chtěl přečíst zase něco od Tima Weavera, ale vyhýbal jsem se knize: Stín ve dveřích, kvůli vícero příběhům a tak padla volba na knihu: Ztracené střípky, knihu, která se věnuje jednomu nosnému tématu. V knize je hlavní postavou Rebeka, která toho má momentálně plné kecky, starost o děti, problém v manželství a tak se jednoho dne domluví s bratrem Johnnym, že spolu trajektem poplují na opuštěný ostrov, kde Johnny potřebuje něco zařídit. Plánují se vrátit ještě týž den, ale na ostrově Rebeku i Johnnyho někdo napadne a chce je oba zabít. Rebeka útok přežije, vrah si myslí, že se mu ji podařilo zabít a vrah odejde, Johnny je nezvěstný. Je tu ale hlavní problém. Rebeka je bez mobilu, počítače a bez jakýchkoliv věcí na přežití, ale ostrov zavírají v den, kdy tam Rebeka s Johnnym dorazili a znovu ho budou otevírat až za pět měsíců. Na ostrově nikdo nežije, je pustý a z Rebeky se stává Robinsonka. Proč ale někdo, zaútočil na ně dva? Co tak důležitého Rebeka důležitého ví, že je pro někoho smrtelným nebezpečím, nebo se jedná o Johnnyho? Rebeka bude muset propátrat celou svou minulost, protože lidí, kteří si nemusí přát její návrat, může být vícero. Podaří se jí přežít a vrátit se domů k rodině? A bude možný návrat konec všeho utrpení? Vrah si totiž nepřeje Rebečin návrat a pokud přežije a vrátí se, půjde po ní znovu. Dokáže Rebeka rozkličovat, co tak důležitého ví a zastavit vraha? To už si přečtěte sami. Věřím, že nebudete zklamáni. Byla to zajímavá změna, že tentokráte to nebylo o Davidu Rakerovi, ale změna, která ukazuje, že autor umí zaujmout i jiným thrillerem bez Davida, mého oblíbence. Kniha nepostrádá napětí, zvraty, boj o přežití, a především postupné odhalování minulosti, díky kterému je nam na konci odhaleno, kdo, kdy a proč. Bylo to výborné čtení. Thriller doporučuji všem thrillerovým fandům a knihu hodnotím s radostí pěti hvězdami. :-)

iv.ča
10.08.2024 5 z 5

Opět neskutečný Tim Weaver i bez Rakera:).

10 nejprodávanějších eknih (červen)

29.07.2021

Zmizela před pěti měsíci. Proč ji nikdo nehledá?

07.06.2021

Knižní novinky (21. týden)

23.05.2021

Kniha Ztracené střípky v seznamech