Hrob

recenze

Hrob (2024) 4 z 5 / renulka16
Hrob

Pokračování série Černý led, si ponechala stejnou laťku, možná o malinko klesla, ale není to nic závratného. Překvapuje mě, že autorka hlavní vyšetřovatele Týra a Karó víceméně zase odložila na vedlejší trať, protože přece jen, bych je ráda více poznala. Trochu prostoru dostala forenzní psycholožka Idunn, ale zde mi to přišlo zase celkem zbytečné.

Jako v úvodním díle - Není úniku se příběh odehrává ve dvou časových liniích, které tentokrát dělí od sebe pouze několik dní. To, co se odhalí v minulosti následně řešíme v přítomnosti a tak na sebe hezky plynule navazují.
V lince z pár dní staré minulosti se ještě díky vyprávění našich obětí dostáváme na kloub mnohaleté události, která všechny účastníky spojuje a tak odhalujeme postupně jednotlivé střípky skládačky.

Autorka si zanechává pomalejší tempo i v této knížce, stejně jako v Není úniku. Není to však naštěstí tak, že by zde byla hluchá místa, jak se často stává a tak se nemusíte bát, že by vás to vyloženě nudilo.
Krom toho opět musím vyzdvihnout parádní atmosféru prostředí, která vás dokonale v těchto horkých letních dnech, alespoň na chvíli, schladí.

Knihu jsem si užila a napjatě vyhlížím pokračování - tedy doufám, že nějaké bude! A vy si tuto sérii nenechte ujít. A pokud jste se rozhodli začít zrovna Hrobem, nemusíte se bát, díly na sebe navazují opravdu minimálně.

Hrob Hrob Yrsa Sigurðardóttir

Skupinka bývalých spolubydlících z vysokoškolské koleje přijíždí na Vestmannské ostrovy, aby se naposledy rozloučila se zesnulou kamarádkou, která byla součástí jejich party. Výlet, který má zároveň sloužit jako přátelské setkání ... více