"Jantarové slzy" - emotivní příběh války a síly rodiny

recenze

Jantarové slzy (2023) 5 z 5 / actavis
Jantarové slzy

Sofía Segovia nás zavádí do světa nezapomenutelných příběhů a dobrodružství v románu „Jantarové slzy“. Tato kniha nabízí pohlcující pohled na osudy několika postav během období druhé světové války, přičemž zdůrazňuje sílu rodiny a morální dilemata, jimž musí postavy čelit.

Hlavní síla knihy spočívá ve způsobu, jakým autorka vykresluje život postav během válečného konfliktu. Arno, Ilse, Janusz, Wanda, Karl a další postavy nás zavádějí do světa, kde každé rozhodnutí má vážné důsledky a kde morální otázky nejsou černobílé. Malý Arno čelí náboženským otázkám a dilematům v situacích beznaděje, což dodává příběhu hloubku a rozmanitost.

Sofía Segovia nás vtahuje do poutavého vyprávění, kde sledujeme, jak rodiny procházejí utrpením, ztrátou a bojem o přežití během války. Její styl psaní a schopnost vystihnout každodenní život v době konfliktu jsou působivé a emotivní.

Je to pohlcující příběh, který nejen vypráví o historických událostech, ale také nám připomíná sílu lidské vůle a odvahy za nejtěžších okolností.

Děkuji nakladatelství Host za možnost seznámit se s touto knihou a poskytnutí výtisku k recenzi.

Jantarové slzy Jantarové slzy Sofía Segovia

Historický román o naději a dvou pruských rodinách zatažených do válečné vřavy. Prusko roku 1945, válka zuří nebezpečně blízko a postupující sovětská armáda rozdělí dvě rodiny, které jsou na útěku vstříc nejisté budoucnosti. Jej... více