Noční dům

recenze

Noční dům (2024) 3 z 5 / vendy6619
Noční dům

Moc děkuji za zaslání knihy nakladatelství Zlín a nakladatelství Albatros. Tohle bylo mé první setkání s Nesbem. A jsem si asi tak nějak jistá, že i poslední.

Dostáváme se do městečka Ballantyne k Richardovi, který bydlí u tety se strýcem. Ale když se začnou Richardovi dít divné věci musí sám zjistit co je a co není pravda. A jak z toho ven.

Musím se přiznat, že ze všech tří částí ve kterých se příběh odehrává mi přijde ta první asi nejlepší.
I přesto to za me byl zmatek nad zmatek! A dlouho mi trvalo než jsem se začetla a vůbec pochopila podstatu příběhu. Což při čtení dalších částí zase přešlo. A já zase nechápu vůbec nic.
Ač tedy příběhově to bylo dost zvláštní, knížka se četla velice dobře a díky kratším kapitolám i utíkala rychle.

Nejspíš jsem z těch kdo tyhle knížky nechápou.
I přesto ji doporučím všem kdo mají rádi knihy s hororovými prvky a kdo se vyžívájí v jakémsi fantasmagorickém světě. Jelikož tohle mi tak přišlo.

Takže pokud chcete do světa kde je možné úplně všechno a nic nedává smysl… Noční dům bude přesně pro vás!

Noční dům Noční dům Jo Nesbø

Nesbo v novém žánru! Thriller s hororovými prvky, který vás pohltí. Čtrnáctiletému Richardovi, který se po tragických událostech přistěhoval k tetě a strýci do městečka Ballantyne, se smůla lepí na paty. Když přemluví spolužáka... více