Recenzia

recenze

Perský květ (2023) 5 z 5 / beatrica4102
Perský květ

MON COUCOU - PERSKÝ KVĚT

"Život mi jen bral. I když jsem si už oči vyplakala, uvnitř dál ronila slzy."

Toto bolo niečo bombastické! Vauu...trošku som sa bála, lebo knihu s mafiánskou tematikou som ešte nečítala. Moje obavy boli zbytočné. Dostala som tak precízne vypracovaný príbeh, že mi padla sánka.

"Musím zjistit, kdo mi zabil oba muže."

Sophia chcela len jedno jediné v živote a to mať milujúceho manžela a deti. Bohužial - aj keď sa vydala dvakrát - jej to nebolo dopriate. Vydala sa dvakrát a obidvaja jej manželia zomreli. Je to náhoda? Alebo je za tým niečo iné? Páčil sa mi jej charakter a jej vášeň ku kvetom.

"Vypadá to, že máš mocného nepřítele, Sophie."

Tajný agent, Lorenzo, dostane jej prípad. Musí vyšetriť smrť manželov, ale aj pôvod Sophie. Ona vyrastala v detskom domove. Jeho charakter sa mi tiež páčil. Bol lojálny voči svojej robote, ale hlavne rodine. Išiel aj cez mŕtvoly, aby ich ochránil. Z tajnej akcie sa stane milostný vzťah...

"On je ten pravý."

Kto je vlastne Sophia? A kto jej ide po krku? A hlavná otázka...prečo?

"Brzy ti složím k nohám hlavu vraha. Zákon prstenu. Pomsta za pomstu."

Keď už všetko vyzerá byť stratené, Sophia vytiahne svoje eso. Jeden prsteň, ktorý jej zabezpečí bezpečnosť u jedného mafiána, Cortada. Ale aká je cena bezpečnosti?!

"Chapadla mafie jsou úplně všude."

Napínavý, vzrušujúci príbeh. Nechýbala akcia, erotika (a ešte aká). Veľmi sa mi páčili autorkine poznámky. Vysvetlila nám ohľadom mafiánskych rodín a vzťahov všetko. Ešte aj ich zvrátené "hry" a praktiky. To je u mňa určite veľké plus. Dej je dynamický, ťažko sa kniha odkladá z rúk. Máme tu viac uhľov pohľadov, ale vôbec to čitateľa nezmätie. Skôr nám to pomôže lepšie poznať postavy a najmä dej.

Musím zvlášť spomenúť aj erotiku v knihe, s ktorou nás autorka nešetrila. Ach jaaaj...HOTHOTHOT! Riadne som sa zapotila! Bruhaha

Možno som divná (určite som), ale mne sa veľmi páčil Cortado. Ja viem, je to mafián, ale dodržal svoje sľuby a napriek tomu, že bol krutý a tvrdý (doslovne a vždy) mafián mal svoje srdce na mieste.

"Jsem obyčejná holka, co jen sní mezi řádky." Píše o sebe v závere autorka. Pre mňa sa stala výnimočnou, lebo takýto príbeh dať na papier nevie hocikto! A všetko takou gráciou! Nejde o jednoduchú mafiánsku knihu! Rozoberá oveľa vážnejšie témy. Ako napríklad koľko detí je na svete nezvestných, niektoré, ktoré majú "šťastie" sa dostanú do detského domova. Ale bohužial veľa detí už v živote nikto neuvidí.

Ako sa toto všetko skončí? Dostane Sophia to po čom túži?

Ja som očarená! Dostala som všetko, čo od dobrej knihy očakávam! Bomba zápletka, precízne vypracované postavy aj detaily, vášeň a akcia. Teším sa na ďalšie časti, kde autorka sľubuje viac krutosti z podsvetia.

Perský květ Perský květ Mon CouCou

Sophia je překrásná, vášnivá a záhadná žena. Naučila se rozumět květinám i bylinkám, ze kterých vyrábí exkluzivní vůně a léčivé přípravky. Ve svém mladém věku však ovdověla hned dvakrát. Jaké je její tajemství? Byla smrt manželů o... více