Mon Coucou

recenze

Kolumbijský bordel (2024) 5 z 5 / beatrica4102
Kolumbijský bordel

MON COUCOU - KOLUMBIJSKÝ BORDEL

"Ti nejchudší, kteří bojovali o život, se dostali až na samotné dno a ovládl nás STRACH."

Ufff...kde začať? Neviem či budem schopná napísať vám všetky moje emócie, ktoré som prežívala počas čítania a ešte stále vo mne rezonujú. Bol mi sľúbený ťažký príbeh, ktorý som aj dostala. Čítanie mi išlo pomaly s väčšími pauzami, nakoľko tematika, ktorú si autorka v tejto časti vybrala je brutálna!

"Za chvilku si pro tebe prijede jeden muž."

Neplnoletú Niccu predala svoja vlastná matka mafiánovi do Kolumbie do Bordelu, aby pracovala ako prostitútka a tak zaistila financie pre seba, a pre svoje ďalšie deti. Chúďa nemala na výber, odviezli ju do neznáma a nevedela čo na ňu čaká! To čo ona zažila, ach jaj, ja nie som schopná o tom ani písať. Predané panenstvo, prostitúcia, znásilnenie tými najbrutálnejšími a krutejšími spôsobmi, týranie (tí muži boli fakt chorí), plastické operácie, o ktorých nemala ani tušenia, poníženie, ublíženie....a mohla by som pokračovať. Veci, ktoré človek so zdravým rozumom ani nepochopí.

"Ženský nám vykuchali,rozřezali a upravili jen pro naše potešení a rozkoš. Naše gangsterká kultura vnímala ženy vždycky jako majetek."

Ženy v Bordeli boli zmanipulované, niektoré zdrogované. Dá sa dostať von z toho pekla? Keď sa aj podarí, je na svete miesto, kde sa dá ukryť pred mafiou?

"Polapil mě dokonale propracovaný mafiánsky systém, kterému jsem sakra dobře sloužila."

Kniha je rozdelená na dve časti. V prvej zažijeme peklo spolu s dievčatami z Bordelu. A v druhej útek a snahu o nový začiatok. Nicca dostane pomoc od niekoho, od koho to vôbec nečakala. A vtedy sa začína ozajstný boj o život!

"Lidský anděl s tváři zrůdy, které jsem se ale nebála."

Dokonale spracovaný príbeh! Autorka naozaj myslela na všetko, príbeh sa nám odohrával z viacerých pohľadov, čo sa mi už veľmi páčilo v predošlých častiach. Vôbec to nie je mätúce, práve naopak! Lepšie spoznáme ľudí a pochopíme ich činy!

"Veřila jsem, že jsem pomáhala své rodině. Ne, že jsem největší obětí obchodu s bílym masem... Netušila jsem, že mé tělo je jen moje a že jen já rozhoduji o tom, kdo na mě mohl sáhnout."

Knihu a vlastne aj celú sériu odporúčam pre silné povahy. Nie je to vôbec prechádzka ružovou záhradou! Ale! Ja si myslím, že napriek tomu by to mal každý prečítat, lebo toto je krutá realita! Takéto veci sa bohužiaľ naozaj dejú! Ukradnuté deti, dievčatá..obchod s bielym mäsom.

"Nejistota je ta nejhorší emoce, co človek prožíva."

Nájde Nicca po tom všetkom lásku? Je to vôbec možné po tom, čo prežila? Dokáže otvoriť svoje srdce a dôverovať mužovi? Dočká sa svojho "happy endu"? Podarí sa jej to, keď jej minulosť dá vždy tvrdú facku?

Ja som už minule písala, že si ma autorka získala. Má neskutočný talent! Klobúk dole! Teším sa na ďalšie jej dielo!

Koľkokát odsúdime ľudí za to, čo robia, bez toho, aby sme poznali prečo to tak je. Bez toho, aby sme poznali ich životný príbeh. Kniha je o ľuďoch, ktorí nemali na výber. Je to aj o nádeji a druhej šanci. Odporúčam!

Kolumbijský bordel Kolumbijský bordel Mon CouCou

Člověk si nevybere, kde a za jakých podmínek se narodí. Ještě nezletilá jsem žila i s mými sourozenci v bídě a v takových podmínkách, že bych asi na místě své matky jednala stejně. Možná, že díky chudobě klesne člověk tak hluboko,... více