Recenzia

recenze

Hra na druhou (2020) 2 z 5 / knihomolka_Boba
Hra na druhou

Tak ako u predchádzajúcej knihy od tejto autorky, začiatok ma vôbec nebavil. Navyše sa mi tá myšlienka ani nepozdávala.

Môj postoj ku tejto knihe sa zmenil po nehode. Tam už to začalo byť zaujímavejšie a kniha ma celkom začala baviť. Postupom stránok som sa do nej bez problémov vžila a čítala sa mi oveľa lepšie.

Musím povedať, že na to, koľko mala hlavná hrdinka rokov, mala menej rozumu ako Ben. Popri nej mi prišiel o dosť vyspelejší.

Síce som tomuto vzťahu vôbec nefandila a nechápala som Romanu, pretože ja na jej mieste, by som to riešila inak, na druhej strane ju však chápem, pretože po tom, čo sa stalo, Ben potreboval psychickú oporu. A tú našiel len u jednej osoby.

Koniec naozaj dojemný. Ten monológ sa mi páčil. Znovu musím povedať, prekrásne napísaný, dojímavý a plný emócií.

Napriek tomu, že prvá kniha od autorky ma nezaujala, táto skóre dorovnala. Určite si od nej rada prečítam aj iné knihy.

Hra na druhou Hra na druhou Zuzana Holčíková

Sedmatřicetiletá Nela, matka dvou kluků, se po letech potkává se svou spolužačkou ze střední školy Romanou. Romanin devatenáctiletý syn Ben se do Nely zamiluje. Hraje fotbal, stejně jako Nelini synové. Cestou ze soustředění havaru... více