Šarlatový závoj

recenze

Šarlatový závoj (2024) 3 z 5 / Lenny.Wolf
Šarlatový závoj

“Šarlatový závoj je novým fantasy přírůstkem od Shelby Mahurin, autorky, která se proslavila trilogií “Holubice a Had. I když se jedná o zbrusu novou sérii, můj dojem z ní je spíš smíšený, což se odráží i v mém hodnocení.

Příběh sleduje dobrodružství Célie, která se jako první žena stala chasseurkou nebo-li lovkyní magických bytostí a vrhá se na lov vraha, který sužuje město Belterru. Pátrání ji zavede na tajuplné a temné místo Requiem, které obývají bytosti, které zná pouze z legend.

Mahurin má talent na vytváření poutavých světů a magických systémů, což je nepopiratelné plus. Nicméně, na rozdíl od její předchozí trilogie, “Šarlatový závoj místy působí trochu unaveně a předvídatelně. Některé zápletky byly příliš jednoduché a postavy občas postrádaly hloubku.

I když je “Šarlatový závoj slušná kniha, pro ty, kdo ještě nečetli trilogii “Holubice a Had, bych spíš doporučila začít tam. Tahle trilogie je plná napětí, romantiky a skvělých zvratů, což “Šarlatovému závoji trochu chybí a navíc se tam na děj z Holubice hodně naráží. Takže nejen že si vše vyspoilerujete, ale ještě se budete trošku ztrácet v tom, jaké vazby kdo na koho má a jakou roli už v příběhu sehrál.

Co se mi tu ale líbilo, jsou upíři Jsou tu vyobrazení tak, jak mají být. Jako vznešené krásné bytosti, které manipulují s ostatními, nesnáší sluneční svit, stříbro a mají neustálou touhu po krvi. To je vlastně i to, co mě nalákalo ke čtení této knihy.. upíři jsou moje slabost už od dob puberty

Celkově je to příjemné čtení a pokud jste fanoušci Shelby Mahurin, upírů a slow-burn romantiky, tak je to ta pravá knížka pro vás

Za poskytnutí recenzního výtisku v rámci #spoluprace moc děkuji @humbook a @humbookblogeri.

Oficiálně kniha vychází 5.8.2024 a můžete se těšit na naprosto božskou ořízku!

Šarlatový závoj Šarlatový závoj Shelby Mahurin

Temná upíří romance ze světa bestsellerové série Holubice a had. Célie byla vždycky hodná holka s úctou k pravidlům. Jenže pak porušila tradici a rozhodla se stát první chasseurkou – šokovala tak celé království i svého snoubence... více