Zamilujte se do slov

recenze

Božští rivalové (2024) 5 z 5 / zivotvknihovne
Božští rivalové

Vyrovná se český překlad angličtině?
ANO. Ježiš, ani nevíte jak jsem ráda, že tohle můžu napsat. Knihu jsem četla už v originále a toho překladu jsem se zatraceně bála. Protože na Divine rivals je právě autorčino hraní se slovy to kouzelné a úžasné. Překlad se povedl a byl stejně boží jako originál!

Božští rivalové obletěly svět podobně jako Čtvrté křídlo a to z pár prostých důvodů:
1. Je to romantika, kterou je radost číst. Hlavní postavy jsou chytré a jejich vztah je úplně excelentně vykreslený.
2. Je to fantasy s velmi originálním světem, který je přiměřeně odhalen, a kterému snadno porozumíte.
3. ZAMILUJETE SE DO SLOV. Budou vám mluvit z duše, budete je nenávidět a budete z nich rozpolcení…ano to všechno v jednom.

Pokud stále váháte, jestli si knihu přečíst, za mě není proč. Je to rozhodně jedna z nejlepších tohohle roku.

Božští rivalové Božští rivalové Rebecca Ross

Po staletích spánku rozpoutali bohové další válku. Osmnáctiletá Iris chce udržet svou rodinu pohromadě, jenže její bratr je na frontě a ona s matkou živoří čím dál víc. Proto se Iris rozhodne získat povýšení v novinách, o nějž boj... více