Buď hodná

Buď hodná https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504335/bmid_bud-hodna-1Jd-504335.jpg 4 70 70

Psychologický román rozprostřený v čase přes čtyři generace, ve kterém se pravda odhaluje postupně a nenápadně. Zmizela žena. Žena, která má svůj život i životy svých blízkých pod kontrolou. S níž nelze hnout, je zcela bez emocí, neumí se radovat, nikomu nevěří a nepřeje. Ale peče báječné štrúdly – broskvové. Je vdaná, a díky svému muži také zajištěná. Když se usmívá, je to tak nějak napůl. A dál? Co ji bavilo? Kam ráda chodila? Koho znala? S kým se stýkala a kde byly její oblíbené podniky, obchody, kousek přírody? Nic. Nikam. Nikoho. S nikým. Nikde. Dříve pozitivně naladěné děvče. Tančila, zdobila sebe i svět kolem a radovala se. Naivní snílek. Opečovávaný jedináček. Ztřeštěná kamarádka. Zamilovaná puberťačka. Královna krásy. Silná, přátelská, otevřená… Lvice. Kde může být? Kdy se začala pomalu, ale jistě ztrácet?... celý text

Moudd
01.04.2023 5 z 5

Dobrý příběh, prokreslené postavy, skvělá slovní zásoba i popisy. Velmi čtivé,za mě naprostá spokojenost.

rodak
27.03.2023 5 z 5

Musím knihu hodnotit naplno. Román o ženách, mužích, vztazích. Psychický nátlak, rodina. Nelehké téma. A hodně mi to připomínalo styl jak psala Zdena Frýbová. Doporučuji.

snoopylady
07.03.2023 4 z 5

Silné příběhy několika žen (a vlastně i mužů). Mám ráda ságy, v této knize mě ale neskutečně rušilo přeskakování z jedné časové roviny do další a zpět, přibývání postav, jejichž jména se znovu objevila až po x stranách a já měla potíže si vzpomenout "kdo ke komu patří'. Více bych ocenila, kdyby příběh začal a postupně plynul , proto ubírám jednu hvězdu.

Pepina19
02.03.2023 5 z 5

Několik generací žen, ale nejvýraznější je osud Dany, se kterou jsme od školky až do doby kdy má vnoučata. Její život začíná jako pohádka a celým životem ji provází kamarád Jakub.
A jak to bylo dál si přečtěte, protože to stojí za to !

Acinore
28.02.2023 5 z 5

Silný. A těžký čtení. Kdo si něčím podobným neprošel, ten to nikdy nepochopí. Každá z žen v téhle rodině měla svůj příběh.