AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Má temná Vanessa se mi četla skoro sama. I když to nebylo lehký čtení.

Kde je hranice mezi láskou a manipulací? Hlavní hrdinka jí nedokázala rozlišit a jednání svého učitele neustále omlouvala, i když někde hluboko tušila, že to co on dělá není správné.

Člověka to nutí přemýšlet o jednání a chování postav.

14.12.2020 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Co k tomu říct? Hodně silný, hluboký a smutný příběh.

04.03.2024 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět úžasné a napínavé čtení

22.10.2023 5 z 5

Doma jim trvalo dlouho než mě k Řece bohů přemluvili. Ne že bych litovala, nelituji. Nebylo to špatné čtení. Četlo se to dobře a utíkalo to. Tak v půlce, nebo někde před půlkou knihy to začalo nabírat grády a já si to fakt užila.

19.10.2023 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Nádherný příběh, ale dojem kazila první polovina knihy, připomínající průvodce Paříží

15.02.2022 2 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Nádherná knížka z nádherného prostředí. Přestože je smutná má svoje nezapomenutelné kouzlo.

09.01.2022 5 z 5

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

I když jsem knihu četla hned po Než vystydne káva, měla jsem s ní trochu problém a ve třetím příběhu jsem se v ději trochu zamotala. Přesto kniha neztrácí na kouzle prvního dílu. Takže pokud nechcete nic náročného ke čtení, směle do toho!

19.09.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Děj knihy svižně ubíhal, hrozně dobře se to četlo.

16.08.2021 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Tohle pro mě bylo zklamání. Dystopie nikdy nebyly můj šálek kávy. Po všech nadšených ohlasech z okolí, jsem jí zkusila. Ale asi jsem měla dát na svůj šestý smysl

04.03.2021 2 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Ke knize jsem po velkém boomu kolem ní přistupovala s velkou opatrností. Zas takovej zázrak, jak to všichni líčili to teda nebyl. Čtivost se tomu ale upřít nedá, bylo to čtivý. A draci (na to se chytnu vždycky). Na tom konci mi teda spadla brada, ale že by to byl wau efekt a styl "to jsem teda nečekala", to říct nemůžu. Sečteno podtrženo průměrné fantasy Ale knížku si přečtěte a udělejte si vlastní názor.

11.04.2024 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Četlo se to dobře. Ale ta omáčka kolem mě místy až odrazovala.

01.03.2024 4 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Velice příjemná oddechovka

09.02.2024 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Milé a nenáročné čtení

28.01.2024 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Rozhodně zajímavá kniha. Co je dobře a co je špatně? Chápete obě strany a cítíte s nimi. Co byste dělali vy, na místě, některé z postav? Jen ten konec se mi moc nepozdával. Ale to nic nemění na tom, že to byla naprosto úchvatná kniha

03.11.2023 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Vrátila jsem se ke Kitovi s Danielem a bavilo mě stejně jako tehdy ( i když už nejsem věková kategorie). Takové milé pohlazení na duši

03.11.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Naprosto úžasná a oddechová kniha. Linu a Aarona jsem si okamžitě zamilovala. Enemies to lovers a fake dating naprosto miluju

03.08.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Nevím, co k tomu říct. Nějak mi to nesedlo, přišlo mi to až moc zdlouhavé a zamotané. Čímž to nechci zatracovat, byla to moje první Erika. Takže snad mi jiná kniha s ní sedne víc.

07.05.2023 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Byla jsem mile překvapena, hned jsem se začetla. Je pravda, že někdy uprostřed jsem začala trochu nudit, ale finále to naprosto vylepšilo. Už se těším až si přečtu další díl.

26.02.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Chytlo mě to od první stránky a nemohla jsem se odtrhnout. Naprostá pecka

29.01.2023 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Začátek dobrý, ale pak to kleslo. Přišlo mi to dost ujetý a přitažený za vlasy.

10.01.2023 4 z 5