EmillyT EmillyT komentáře u knih

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Jako vždy skvělé, čtivé a napínavé od začátku až do konce. Jak už je zvykem u této série, v závěru je vždycky úplně nečekaný zvrat. Pachatele jsem opět neodhalila. Jediné, co mě celou dobu trochu zaráželo, bylo, že nechávají něco takového vyšetřovat policistku ve vysokém stupni těhotenství a měla jsem pocit, že to rozhodně nepovede k ničemu dobrému.

18.01.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Nevím jestli je to způsobeno dlouhou prodlevou mezi posledními případy s Erikou, ale tento díl mi zatím přišel nejslabší, nejméně uvěřitelný a hlavně zbytečně překombinovaný. Nedařilo se mi pořádně se do příběhu začíst. Závěr mě docela překvapil, protože pachatele jsem neměla ani na seznamu podezřelých. Potěšilo mě, že se život Eriky uklidnil a stabilizoval - nový dům, kocour,...

13.01.2023 3 z 5

Tajemství čokoládovny Tajemství čokoládovny Paula Brackston

Přečteno jedním dechem. Příběh navázal téměř tam, kde předchozí díl skončil a byl mnohem napínavější. Napadá mě spousta momentů, které se mi v knize moc líbili, ale nebudu spoilerovat. Po přečtení závěru jsem si říkala, ne to přeci nemůže v tuhle chvíli skončit, takže už se těším až vyjde další díl.

05.01.2023 4 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Začátek příběhu je opravdu velmi pozvolný, ale když jsem se začetla, nemohla jsem knihu odložit. Líbili se mi obě dějové linie (ta z minulosti samozřejmě o něco víc). Cestování v čase vymyslela autorka velmi zajímavě, trochu jsem očekávala, že alespoň trochu zohlední "efekt motýlích křídel", ale nic takového se nestalo, což mě malinko zamrzelo. V případě Xanthe by mě určitě lákalo "vygooglit si" informace o Samuelově životě, které by jistě našla, pokud to byl významný architekt. Příběh je krásně uzavřený, takže mě překvapilo, že má kniha pokračování.

04.01.2023 4 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Milé příjemné čtení, které úplně láká k cestě do Japonska. Ráda jsem se k této knize vrátila.

21.12.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Můj nejoblíbenější díl z celé série, vrátila jsem se k němu už potřetí. Je to moje oblíbená oddechovka.

10.12.2022 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Postupně se vracím zpět k mým oblíbeným Romantickým útěkům a říkám si, že je škoda, že je to jen pohádka a v reálném životě to tak snadné není. Ale čtení milé a odpočinkové.

07.12.2022 4 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Knihu jsem poprvé četla hned poté, co. vyšla v češtině a moc se mi líbila. Přečtení nedávno vyšlého Hradu ve Skotsku (9.díl série) mě přepadla chuť vrátit se k tomuto dílu a nechat se příjemně zimně naladit, a to se skvěle povedlo. Za mě je celá série krásně odpočinková a ráda se k jednotlivým dílům vracím.

04.12.2022 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Příjemné odpočinkové předvánoční čtení, které potěší dokonalou atmosférou, krásným prostředím a romantickým příběhem. Vůbec mi nevadí, že si všechny díly Romantických útěků drží stejný scénář a od první chvíle je jasné, jak to dopadne. Občas prostě člověk nemá náladu na žádné drama a dějové zvraty. Popis skotské vysočiny je okouzlující a vrátil mě do doby, kdy jsem ve Skotsku byla a některá místa uvedená v knize navštívila. Vždy se těším až vyjde nový díl Útěků a pak mě trochu mrzí, že ho jedním dechem během krátké chvíle přečtu. Už se moc těším na další pokračování.

30.11.2022 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Opět velmi povedená a napínavá detektivka, stejně jako předchozí díly. Příběh postupně odhaluje veškerá traumata, kterými si Kim jako dítě prošla a bylo mi jí opravdu líto. Těžko se divit, že je ke všem taková odměřená a nikoho si nepouští příliš k tělu. Během čtení jsem vůbec neměla tušení, kdo za těmi vraždami stojí a závěr byl rozhodně velké překvapení.

27.11.2022 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

(SPOILER) Oproti předchozímu dílu nebyl děj tak napínavý, ale i tak se skvěle četl. Jako jeden z mála dílů v této sérii přímo navazuje na díl předchozí a opravdu je třeba číst je ve správném pořadí. Kim je komplikovaná povaha, ale i tak jí mám moc ráda. Úsměvné mi přišlo, když si nechala zrentgenovat nohu od patologa. Od začátku jsem věděla, že nový člen týmu tam hezky zapadne, i když mu to nikdo příliš neusnadnil. Líbilo se mi, jak Stace řešila jiný, nesouvisející případ, jen mohl být více rozveden jeho závěr.

22.11.2022 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

(SPOILER) Opět velmi povedený příběh, který je tak napínavý, že jsem měla problém knihu odložit. Líbilo se mi prostředí tajných školních klubů a krátké kapitoly. Jen škoda toho smutného závěru. Jsem zvědavá na další případ i to, jak se vyšetřovací tým i celé vyšetřování změní.

14.11.2022 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Opět skvěle propracovaný příběh, ikdyž předchozí díl byl mnohem napínavější. Jsem ráda za střípky z Kimina dospívání, protože mi tato vyšetřovatelka již od prvního dílu přirostla k srdci.

11.11.2022 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Z počátku jsem nebyla nadšená, že se děj rozštěpil na dvě části - Kim a Travise s jeho týmem a zbytek Kimina týmu, ale velmi rychle jsem se začetla a nakonec to rozdělení nebylo vůbec špatné. Zajímavý nápad a zpracování rasistické tématiky. Díl se mi moc líbil a přečetla jsem ho jedním dechem. Jen kdykoli se objeví nějaký motorkář vždy zadoufám, že se z něj stane Kimin přítel.

07.11.2022 4 z 5

Strážkyně tajemství Strážkyně tajemství Barbara Wood

Vyprávění příběhu je rozděleno do 5. částí - "knih", z čehož ta 1. je rozhodně nejpoutavější a má velmi dynamický děj. Kniha mě velmi mile překvapila, líbilo se mi téma života starých Mayů a Aztéků. Místy je příběh zbytečně rozvláčný a dlouhé putování vypadá, že nikdy neskončí. Naopak závěr by si možná o nějakou stránku navíc zasloužil. Ale i tak se jednalo o moc příjemné odpočinkové čtení.

03.11.2022 4 z 5

Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice Královna Alžběta II.: Kompletní příběh života britské panovnice kolektiv autorů

Hezky a zajímavě zpracovaný životní příběh největší osobnosti 20. a 21. století, protože tou královna Alžběta II. rozhodně byla. Jsem ráda, že jsem tuto knihu mohla zařadit k jednomu z témat letošní Čtenářské výzvy a zároveň tím letošní výzvu i dokončit. Velmi příjemné čtení a vzpomínka na královnu.

02.11.2022 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Moc hezké čtení. Příběh mě vtáhl už od začátku a měla jsem problém knihu odložit. Líbila se mi jak historická linka, tak i ta ze současnosti. Jen závěr současné linky byl velmi zjednodušený a nereálný, ale na mém dojmu z knihy to nic nezměnilo.

29.10.2022 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Opět naprosto skvělé čtení. Napínavé od samého začátku. Josie jsem si oblíbila od prvního dílu. Už se těšíš až vyjde další díl.

20.10.2022 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Díky Čtenářské výzvě 2022 jsem měla možnost opět si rozšířit obzory a vytáhnout nějakou klasiku, kterou běžně moc nečtu. Kniha se mi vůbec nelíbila pro svou ponurost a absenci jakékoliv naděje, ale i přesto musím hodnotit 4 hvězdami, protože autor dokázal do nejmenších detailů popsat fungování fiktivní země "Oceánie" a vystihnout atmosféru, která by v takové zemi byla běžnou realitou. Ač fikce, je příběh i po tolika letech od svého prvního vydání stále velmi aktuální, realistický a plný zajímavých myšlenek, které rozhodně nutí člověka k zamyšlení. Kniha ve mně zanechala opravdu silný dojem.

17.10.2022 4 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

I když tato kniha byla jiná než jsou předchozí případy D. Rakera četla se opět skvěle. Líbil se mi povídkový styl této knihy. Všechny 4 příběhy jsou čtivé a napínavé. Objasnění čtvrtého příběhu mě hodně překvapilo. Už teď se těším na další knihu T. Weavera.

03.10.2022 4 z 5