FejKýý FejKýý komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Rozhodně doporučuji přečíst, kniha mě nerozbrečela ale stačilo málo! Velice silný příběh. Tady nic moc nejde co dál o tomhle napsat.. Snad jen, že mě to bavilo jak kniha byla na tři části a na konci jsme se dozvěděli vše o Haně, proč se chová zrovna takhle, co jí k tomu vedlo atd. Prostě si to fakt musíte přečíst. Tohle byla moje první kniha přečtená od autorky. Chystám se i na Slepou mapu, Hotýlek a Tiché roky, už je mám hezky v knihovničce. :)

27.03.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak to byl mazec! Od knihy jsem moc nečekala, myslela jsem že nebude moc dobře napsaná, podle toho z jakého je roku. Opak byl ale pravdou. Všem knihu doporučuji, hlavně těm co se jim líbila kniha od Shari Lapeny Nevítaný host, tohle je o dost lepší. Hned se do knihy začtete, žádné extra dlouhé popisy, rovnou hezky jdete do děje. Po pár stránkách už se začne něco dít, vy čtete, čtete a najednou konec a říkáte si že ta kniha vlastně byla krátká. Příběh gradoval hned od začátku a do konce knihy neubral na síle. Mohu říct že vraha jsem tedy netipla! Zrovna ten se mě pozdával celou knihu jako nevinný člověk (samozřejmě né úplně nevinný člověk, víme jak to tam s nimi je, že) ale ne že by zabíjel. Moc se mě líbilo že to bylo podle té básničky, jen byly blbý že věděli že to je podle ní a stejně dělali vše stejně jak to v ní bylo napsané. Stejně zvláštní, že se jim nezdálo zvláštní pozvání na ostrov. Jinak závěr překvapivý, pak jsem znovu musela přečíst tu kapitolu, kde byly dva a vše pochopila.

10.11.2020 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Čtenáři po přečtení říkají, že tenhle díl byl zatím nejlepší. A já s tím musím souhlasit. Velice se mi líbilo jak se v kapitolách střídala současnost a minulost naší hlavní postavy a že jsme se o ní dozvěděly velice dost věcí. Odkud pochází, jak žila jako malá, kdo je její matka apod. Kapitoly z minulosti, někdy byly až moc smutné a mě se i někdy nechtělo je číst dál. Ale kniha byla celkově strašně čtivá a stále se tam něco dělo. Jedná věc, mi tedy byla jasná už od začátku a naše detektivka na to přišla až na konci, což mě přišlo divné. Jinak kniha byla opravdu úžasná a já se těším na další díl. 4,5*

13.03.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Tohle je velice smutný příběh. Knihu jsem četla ani né dva dny. Paní spisovatelka to opravdu umí. Knihu jsem začala číst protože byla všude, každý ji četl, tak i já se musela přidat. Škoda, že to nedopadlo trochu lépe a "Cácora" neměla lepší život, to se dostávám k tomu, že nechápu že nedostala jméno. Líto mi bylo v příběhu i Jakuba. Ten na to vše doplatil a přitom nebyl vůbec důvod. Vůbec jsem nevedla oč v knize půjde. Bohužel ve čtvrtině mi byla kniha vyspoilerovaná,takže jsem nezažila ten "wtf" efekt. Ale určitě kdybych to nevěděla, netipla bych oč půjde. Stále u mě ale vítězí kniha Slepá mapa. 4,5*

03.05.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha se mi velice líbila, byla čtivá a pořád se tam něco dělo. Příběh Anežky mě asi bavil nejméně ale i tak byl hodně dobrý. Nemůžu si pomoct ale připadá mi že tam bylo snad více postav než v Hotýlku ale mě to nijak nevadilo jak tady, tak i tam. V postavách jsem se neztrácela a číst mě bavilo, pořád jsem musela číst dál a dál, jak kdo dopadne. :) Rozhodně bych ale o pár stránek ještě natáhla konec. Dávám 4,75/5*.

09.10.2020 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tenhle příběh byl parádní. Nevíte co a jak, po té je vám to už jasnější a jasnější. Kniha se čte velmi rychle, mám ráda čtivé knihy. Kniha mi jednu knihu připomněla, ale nebudu říkat jakou, jinak bych vám to vyspoilerovala. Jsem ráda s koncem, jak dopadl a tu Evelyn, jsem pak tušila, kdo četl tak víte o co jde. Spoiler to není. Doporučuji knihu všem kdo má třeba čtecí krizi. Těším se na další díl. 4,5*

09.09.2023 5 z 5

Tahle kniha byla strašně krásná. Ráda jsem se vrátila opět do Potterovského světa a já mám chuť teď číst zase dál Harryho. Ano, jsem ostuda. Filmy jsem viděla sice nespočetkrát ale nikdy ho nečetla. Tak to pomalu ale jistě napravuji. Nyní jsem skoro v půlce třetího dílu Vězeň z Azkabanu. Kniha má 400 stran, ale stránky mizí pod rukama a vám se zdá, že jste přečetli jen sotva třetinu knihy. Poslední část (cca 50 stran) bylo smutných a vůbec jsem s nimi nepočítala. Jsem ráda, že vím zase o Tomovi Feltonovi něco víc. Je tam tak, hodně věcí o filmech HP, co jsem nevěděla a byla docela sranda se to dozvědět. A je husté, že Tom nikdy nečetl knihy Harryho Pottera.

11.03.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tady půjdu úplně proti proudu. Tento příběh mě nesedl, neměla jsem v tom moc nějaké emoce max jsem si řekla např. "to je hrozné". Myslím si, že to bylo hlavně stylem psaní protože ani to mě vůbec nesedlo a proto já se nemohla moc ponořit do příběhu. Všechno pro mě bylo moc hrr a připadalo mi že je to psané úplně na sílu "dej co nejvíc neštěstí do té knihy". Konec se mi také nelíbil. Jsem opravdu moc zklamaná, podle ohlasů jsem měla vyšší očekávání. Od paní autorky si už nic jiného přečíst nechci.

18.04.2021 2 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Hodně jsem přemýšlela jestli se mi více líbily Mizející dívky nebo tento díl a už asi vím. Tady sice od začátku je akce a prostě za mě lepší než u prvního dílu ale jak příběh pokračuje tak Mizející dívky byly lepší. Bohužel ale je to tak, moc se mě to rozuzlení nelíbilo. Zklamaná úplně nejsem ale mohlo to být lepší. V příběhu je strašně moc postav, většinou mě to nevadí ale tady to bylo spíše na škodu a dokonce i já jsem někdy pak už byla zmatená kdo je kdo. A k Josie? Josie je za mě fakt chudák. A já jsem zvědavá co nám přinese dalších (pokud je ovšem u nás všechny přeloží) 9 dílů o Josie Quinn. Zatím mám strach že co další díl, to bude slabší děj. Autorka na konci knihy píše že ve třetím díle se můžeme těšit na více o minulosti Josie, tak jsem zvědavá. 3,5*.

28.04.2021 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Tak tahle kniha byla úžasná, vtáhla mě hned do děje. :) Příběh skvělý, mrzí mě že byl tak rychle konec. Klidně bych pár stránek přidala. Dávám 4,5*.

30.07.2020 5 z 5

Tak tohle byla vyčerpávající knížka. Příběh byl smutný a ani by mě nikdy ve snu nenapadlo, co Matthew vše prožil a to i v době natáčení Přátel. To že měl problémy s váhou, jsem na něm viděla už tehdy ale toť vše. Že byl v životě vlastně tak smutný a že hledal sám sebe? To bych nikdy neodhadla. V knize jsem toho popravdě čekala více o seriálu Přátelé ale nebylo to tam. Co se dá dělat, můj problém. Byla to čistě jen autobiografie o něm, což také měla být. Jediné co mě na knize vadilo, že se mi zdá, že to bylo pořád dokola. Chápu že i v tom jeho životě to vše bylo dokola, ale v knize podle mě by bylo fajn to trošku zkrátit. Jinak to hezky uzavřel. "Pěkně" se to četlo. Do budoucna mu přeji ať se mu splní, co si teď přeje a ať vše zvládá, tak jak do teď. Jediný co víme, že Jennifer Aniston mít asi chlapče fakt nebudeš. :D

16.02.2023 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Tak tohle byla kniha plná akce, napětí a pro mě i stresu. Kdo je královna se prostě uhádnout nedalo. Co jsem sice uhádla ale až na posledních stránkách tak to, s tou minulostí. Nejdřív jsem se trošku ztrácela v tom období kdy se co děje ale rychle jsem si zvykla. Oceňuji že jsem se opravdu ani na chvíli nenudila. Konec si musíme domyslet ale já asi vím co si vybral. Jediné co ještě bych zmínila, že když jsem knihu začala číst, něco mě na ni vadilo. Cca po 100 stranách přestalo a já nevím co to bylo. Možná jsem si prostě jen musela zvyknout na ten krutý příběh. A určitě co vám i můžu slíbit, žádnou postavu si neoblíbíte. To prostě nejde. Určitě knihu všem doporučuji protože tohle.. tohle jste ještě nečetli.

07.09.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Opět parádní díl. Jsem opravdu ráda že Harryho konečně i čtu. Často jsem překvapená jak je tam něco úplně jinak než ve filmech. Nevím jak ho mám po pravdě hodnotit když je to srdcovka. Tak to možná bude co díl, to 5*. Uvidíme.. Zatím tyhle první dva díly na 5* byly. Co nejdřív začnu číst Vězně z Azkabanu.

02.09.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Když jsem četla od některých holek, že jsou zklamané, tak jsem se bála že mě kniha taky zklame. Navíc jsem od ní opravdu měla veliké očekávání. Nakonec mě ale podle mě nezklamala i když nebyla nejlepší. Postavy jsem si tam oblíbila snad všechny. I Penelope u které vím že hodně lidem vadí. Mě nevadila, hned jsem si jí oblíbila a byla jsem ráda jak se s ničím neštve a vše řeší/řekne na rovinu. Někdy mi trochu připomínala sebe. Jake s Camem byly taky dokonalý a pokud tahle kniha by měla mít sérii, byla bych ráda za příběh s Camem. Jinak hodněkrát jsem se fakt zasmála a cítila se trapně za Penelope, některé hlášky opravdu stáli za to. Jinak s tou Coca Colou ok, bylo to tam sice 3x nebo kolikrát ale to si představovala ta hrdinka protože byla praštěná, ne že by to tak reálně bylo i on jí sám říkal že "je to menší". No tím bych to asi uzavřela. Já jsem teda spokojená. :D

03.08.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Tato kniha bude určitě adept na nejlepší knihu tohoto roku. Jsem ráda že jsem si ji přečetla i když, přiznám se, bylo to na doporučení. Jinak bych vůbec ani snad nevěděla že tato kniha existuje. Nebo i kdyby, myslela bych si že to není nic pro mě. Obálka se mě moc nelíbí, škoda že nemáme lepší a asi bych i byla radši kdybychom měli stejný název jako má originál a to "Pařížské tajemství". Kniha je to opravdu parádní a mě docela i mrzí že už ji mám za sebou a všem co ji máte ještě před sebou závidím. Kniha se mě četla pomaleji co jsem si tak všimla ale čím to bylo? Netuším. Spisovatelka píše hezky asi jsem ten příběh opravdu prožívala, fakt se mi hodně líbil jen čím jsem se blížila ke konci, tím méně a méně. Za mě ale potom všechny ty katastrofy co tam byly, byly pak psané rychle. V jedné straně se stalo tolik věcí, proč? Předtím se nic nedělo a četly jsme o tom deset stran. Takže opět to bylo pak "šup, šup". Linka se mi zdála pak hodně překombinovaná už a paní spisovatelka mohla ubrat, tady to opravdu už bylo na škodu. Po přečtení knihy mám stále spoustu otázek, hodně věcí mě tam opravdu nesedělo. Ale i když si dost stěžuji, hodnotím velmi kladně protože ani toto všechno mě nezničilo můj pohled na knihu. A určitě doporučuji přečíst i poznámku autorky na konci. 4,5*.

25.04.2021 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tahle kniha ve mě vyvolala spoustu emocí. Byly tam chvíle kdy jsem chtěla knihu hodit z okna a né proto že byla špatná ale proto že byla dokonalá. Romantické linky se mě líbily a tak jsem jim fandila. Když přišli horší chvíle, bylo to jak kdybych to prožívala s nimi. Věřím že kniha nebude pro každého ale pro mě byla jak jsem psala dokonalá. A asi nemám víc už co říct. Je to prostě CoHo.

07.12.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Kniha byla pro mě psaná tak trochu zvláštně ale vlastně mě dost bavila ale je pravda že jsem se docela bála do ní jít, protože všichni říkali jak je nejslabší od paní spisovatelky, podle mě ale není. Nakonec mě velice překvapila a to že tam bylo hodně osob, mě vlastně vůbec nevadilo, skvěle jsem se v nich vyznala a věděla kdo je kdo a kdo kam patří. :) Mrzí mě Oldřich, škoda že se nevzpamatoval, po tom všem co zažil.

31.08.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Nemám slov, vím že se spisovatelka inspirovala od Agathy Christie - Deset malých černoušků i když to jsem popravdě nečetla. Každopádně thriller byl parádní a v určitých částech mi i z toho mrazilo v zádech pořádně teda. Kor když chodí těmi tmavými chodbami po celém penzionu, prohledávají pokoje, tma všude, no skoro jsem tam byla s nimi. Byla mi i zima jak jim a vrah byl pomalu taky u mě, dokonale jsem se do děje vžila. Kdo to nakonec udělal ? Tak taky jsem tu osobu tipovala ale nebylo to moc lehké, čím víc čtete, tím pořád měníte názory kdo to mohl udělat.. Bylo zajímavé zjistit vraha. Nebo vrahy ? Přečtené za dvě odpoledne, nějak se to prostě četlo rychle, nechápu.

21.11.2019 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Začátek vypadal slibně, potřebovala jsem vědět co bude dál a příběh se rychle rozjel. Já tipovala hodně lidí, kdo by za to mohl. Námět celkově skvělý, ale to, co přišlo potom? To bylo opravdu jedno velké zklamání. Knihu bych o pár stran osekala a hlavně je škoda, že už v půlce příběhu se zjistí, kdo za vše může, poté čekáte další zvraty, ale oni tak nějak nepřijdou. A ten konec, tak ten byl snad největší zklamání z celé knihy. Čekala jsem daleko víc. Byla to moje první kniha od Bryndzy a slyšela jsem, že je nejslabší. Já na spisovatele určitě nezanevřela, tak se teď jen budu těšit na ty lepší příběhy.

05.12.2023 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Popravdě jsem zmatená. Kniha se mi líbila a zároveň i ne. Jestli se to takhle dá říct. Byly stránky kdy jsem příběh hltala a pak stránky kdy jsem se prostě začíst nedokázala. Musím přiznat, že z knihy pro mě bylo i těžké číst. Ale z eknihy už to bylo lepší. Dokonce kniha nebyla ani (aspoň pro mě) tak smutná, jak jsem čekala a jsem teda ráda, že ke konci se docela (dá se říct) dařilo. I když je kniha pro mě jen lehce nadprůměrná, jsem zvědavá, jak příběh bude pokračovat dále a určitě se co nejdříve (abych nezapomněla, jak jsou tam vztahy propletené) pustím do druhého dílu.

02.06.2023 3 z 5