kob kob komentáře u knih

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Taková fajn klidná a odpočinková detektivka se zajímavým příběhem.

07.03.2024 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Výborná kniha.
Na začátku je čtenář trochu zmatený z množství postav, ale jejich osudy se brzy skvěle propletou a propojí. Napětí je rovnoměrně stupňováno až k dramatickému finále.

01.03.2024 5 z 5

Slečny Slečny Barbora Baronová

Jak to má nastaveno každý jinak...
Když se novináři ptali jedné známé starší dámy na recept na šťastný život, odpověděla, že bydlet sama a mít pravidelný sex.
Něco na tom bude :)

01.03.2024 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knížka se četla dobře, ale hlavní hrdina je zoufalec, kterému jsem rozhodně nefandila. Navíc teď doufám, že nebudu nucena navštívit chirurgii dříve, než na popisované nemocniční praktiky a komentáře doktorů zapomenu.

28.02.2024 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Olga měla docela smutný osud, ale takových byla spousta. Příběh mě nezasáhl, dost jsem se nudila a do čtení nutila.

28.02.2024 3 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Napínavý příběh s překvapivým rozuzlením, i když mi to finále na chvíli připadalo hodně nepřehledné.

20.02.2024 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Pěkný román, a protože jsem poslouchala jako audio, tak mi ani nevadilo, že je poněkud zdlouhavý.

16.02.2024 4 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Zamotané tak, že jsem se chvílemi v postavách ztrácela a netušila, kdo je hodný a kdo zlý, ale to Oldřich z Chlumu také dlouho nevěděl ;)

14.02.2024 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Skvělý zážitek pro milovníky absurdního humoru. Moc jsem si knížku užívala.

10.02.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Docela mě to bavilo - kniha přesně splnila svůj účel, když jsem zatoužila sáhnout po něčem oddechovém.

26.01.2024 4 z 5

Svedok obžaloby (11 povídek) Svedok obžaloby (11 povídek) Agatha Christie

Audiokniha asi nebyl úplně nejlepší nápad. Kdybych četla každý den jednu povídku, vychutnala bych si je. Takhle se na mě v autě vyvalila spousta postav a příběhů, vznikl guláš, a po týdnu z toho nevím dohromady nic. Odvyprávět bych dokázala asi jen jednu povídku, která se mi v hlavě z nějakého důvodu zachytila ;)

23.01.2024 3 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Velmi příjemný poslech audioknihy - Louisa mi asi bude v autě nějakou chvíli docela chybět ;)

23.01.2024 4 z 5

Znamení rožmberské růže Znamení rožmberské růže Vlastimil Vondruška

Po dlouhé době historická detektivka - a bylo to moc příjemné čtení. Určitě se k panu Vondruškovi brzy vrátím, píše skvěle.

05.01.2024 5 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Baví mě ten jednoduchý způsob vyprávění a uvažování hlavních postav. Příjemná a úsměvná knížka na jedno odpoledne.

03.01.2024 4 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Zdlouhavé a bez napětí, takže mě to trošku nudilo a uspávalo, ale příběh sám o sobě zajímavý.

03.01.2024 3 z 5

Alíku, nech toho povyku Alíku, nech toho povyku Jody Rosengarten

Nejpraktičtější knížka o výchově psů, jakou jsem četla. Všechno v ní dává smysl a člověk si rychle uvědomí, v čem dělá chyby.

30.12.2023 5 z 5

Roky Roky Annie Ernaux

Skvělá kniha, určitě se k ní vrátím. Jsem zvyklá zapisovat si zajímavé pasáže - tady bych musela opsat půl knížky

29.12.2023 5 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Chvíli trvalo, než si hlava zvykla na ten zpětný chod, ale pak super - obzvláště velmi překvapivý závěr.

23.12.2023 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Moc mě tohle provařené téma nelákalo, ale byla jsem velmi příjemně překvapená a knížku jsem si opravdu užila.

18.12.2023 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Co z knihy plyne za poučení? - Buď hloupá, nezodpovědná, nepoužitelná a hysterická, pak se ti splní všechno, co chceš. Trošku na hlavu, ne? I když ono to tak v reálu často funguje.

15.12.2023 2 z 5