kob kob komentáře u knih

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Detektivní příběh mi přišel degradovaný snahou být za každou cenu vtipný - nebo vtipní. Přirovnání stylu "dny utekly jak Kájínek z Mírova", kterými knížka přetéká, mě úplně odzbrojovaly. Humor by měl být pikantním kořením, ne ho rozředit a utopit v něm celý příběh.

15.12.2023 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Některé situace už jsou sice daleko za hranicí uvěřitelnosti, ale příběh je skvěle napsaný a pořádně napínavý.

29.11.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Hodně ukecané a zdlouhavé - úplně by stačil poloviční počet stran. Příběh je napínavý, ale vzhledem k tomu, že chápu napoprvé, nepotřebuji všechno omílat několikrát dokola.

22.11.2023 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Temný příběh s hromadou psychicky narušených nepříjemných postav. Přišlo mi to celé přehnané.

20.11.2023 3 z 5

Ten sen Ten sen Martina Formanová

Popravdě - moc mě to nebavilo. Slabý příběh, nesympatická hlavní hrdinka. Po Skladatelce voňavého prádla jsem si chtěla sehnat všechny autorčiny knížky, ale po téhle mě to už nějak přešlo.

09.11.2023 3 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Čtení je to díky politice poněkud náročnější, ale rozhodně zajímavé a poučné. O historii Gruzie jsem skoro nic nevěděla, tak jsem velmi zajímavou formou doplnila mezery.

03.11.2023 4 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Mám tragickou historii Životic načtenou, tak se mi možná v příběhu lépe orientovalo. Kniha určitě stojí za pozornost.

30.10.2023 4 z 5

Pobřežní cesta Pobřežní cesta Raynor Winn

Inspirativní, ale trochu zdlouhavé, tak už jsem se asi od poloviny dost nudila.

18.10.2023 3 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Někdy jsou ty životní cesty a cestičky hodně klikaté, a ty, které vycházejí z brněnské Venuše bývají obzvláště zajímavé :) Nejspíš jsme se tam s autorkou svého času potkávaly, tak snad bude někdy možnost společně zavzpomínat.

18.10.2023 5 z 5

Hlídej si svou holčičku Hlídej si svou holčičku Zdenka Hamerová

Gita mi přišla naprosto nepoužitelná - rozmazlený sobec, který se rozhoduje, komu bude viset na krku. Normální ženská by si místo nekonečného dohadování zařídila život po svém. To věčné handrkování bylo únavné a zdlouhavé, až konec knížky se trošku rozjel a překvapil.

06.10.2023 3 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Originální, zajímavé, s typickými tragickými prvky, správně ulítlé - prostě můj oblíbený Irving.

25.09.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Krátké kapitoly mi vyhovují, ale když je v nich ještě téměř každý odstavec o někom jiném, má čtenář v tom množství postav docela hokej. Ideální je přečíst knihu na jeden zátah, jinak se budete věčně vracet a pátrat, co je to zase za babu ;)
Napínavé - určitě stojí za přečtení.

22.09.2023 4 z 5

Bereme, co je Bereme, co je Věra Nosková

Vlastně jsem ani nečekala, že to bude tak dobré... a skřítek glosátor má určitě sourozence - jeden žije se mnou a občas mi dokáže pěkně zavařit

18.09.2023 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Trošku zdlouhavé, ale velmi zajímavé. Vlastně jsem asi ještě nikdy nečetla o tom, jak žili Němci na konci války a těsně po ní.

13.09.2023 4 z 5

Dům bez zrcadel Dům bez zrcadel Iva Pekárková

Bezesporu velmi zajímavá kniha, hlavně ty pečovatelské pasáže. Jen bychom možná měli vědět něco o Markétině minulosti, abychom aspoň částečně pochopili, proč navazuje tak ujeté vztahy.

10.09.2023 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Ač fantasy nevyhledávám, vsadila jsem na oblíbené autory krimi. Námět je originální, ale v Přístavu to bylo hrozně zdlouhavé, a té krve tolik, že čtenář otupí a ani už ho to neděsí.

29.08.2023 3 z 5

Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Treblinka, slovo jak z dětské říkanky Richard Glazar

Musela to být nepředstavitelná hrůza. Dokonale popsané uvažování přežívajících mezi statisíci mrtvých.

17.08.2023 5 z 5

Skutečná cesta ven Skutečná cesta ven Patrik Banga

Moc zajímavé - klobouk dolů před Patrikem

14.08.2023 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Skvělá knížka - jako celá série. Jen jsem si to sama zkomplikovala tím, že ji čtu na přeskáčku, takže se zbytečně připravuji o některá překvapení. Zkuste si proto knihy vyhledat ve správném pořadí;)

13.08.2023 5 z 5

Hezky napsaný román, dobře se četl, jen sama Eugenie mi připadla dost hrozná. Sebestředná, utrápená, řešící jen své pocity bez ohledu na ostatní - včetně vlastních dětí.
Snad až taková nebyla i v reálu.

10.08.2023 4 z 5