Kristy.Seb Kristy.Seb komentáře u knih

Hotel pod šťastnou hvězdou Hotel pod šťastnou hvězdou Agnès Martin-Lugand

Příběh mě vtáhnul hned od začátku. Četlo se to samo. Jen by ten konec nemusel být takový vlastně nekonec.

16.05.2024 4 z 5

Popelčiny střevíčky Popelčiny střevíčky Trisha Ashley

Tkaninou našeho života je smísené příze: z dobra a zla.

Nebojte se vstoupit do dveří a zjistit, co je za nimi.

Kdo si počká, ten se dočká.

Dlouho jsem se nemohla začíst. Krámek s botami se mi moc líbil.

14.05.2024 4 z 5

Zůstane to mezi námi Zůstane to mezi námi Christina Lauren

Když se partnerovi dokážete podívat zpříma do očí a jasne mu říct, co chcete a po čem toužíte, pak si můžete být jisti, že vás čeká něco krásného.

Velmi oceňuji zákulisí televizních show. Obávám se, že to byla vykreslená pravdivá realit.

11.05.2024 4 z 5

Křehké srdce Křehké srdce Mona Kasten

Všichni občas máme pochybnosti. Jen jim nesmíme propadnout a nechat se převálcovat. Když se to stane, člověk už nic nového nevytvoří.

Horu taky nepřekonáš za dne na den. Všechno se děje postupně.

Někdy prostě musíš nechat věci plynout.

Ať se nebe klidně mračí, někde se vždycky ukrývají věci, co nás rozveselí.

Když něco neběží tak, jak bych chtěl, ještě to nutně neznamená, že je to špatně.

Co se nemělo stát, to se prostě nemělo stát. Uvolní se místo a přijde na něj něco jiného, co se mi do života hodí mnohem víc.

Obavy ze selhání jsou v pořádku, dokud ti nediktují život.

Člověk roste se svým úkoly.

Strach a odvaha jsou dvě věci, co můžou existovat vedle sebe. Odvážní lidé se pořád něčeho bojí. To je totiž podstata odvahy.

Někdy samotná láska nestačí. Láska nevyřeší všechny problémy jako mávnutím kouzelného proutku.

Pokračování trochu slabší, ale stále naprosté bomba.

10.05.2024 4 z 5

Osamělé srdce Osamělé srdce Mona Kasten

V jádru jsme všichni stejní. V každém z nás se něco skrývá, občas se to probudí jako spící monstrum, způsobí nám pekelnou bolest a nenechá se to znovu spoutat.

Sdílená bolest je poloviční bolest.

Člověk smi mít někdy i štěstí. Je v pořádku, když se věci jednoduše stanou.

Mona Kasten to zase dokázala. Zase do toho příběhu dostala naprostou pecku. To, co je teď všude kolem nás (ataky, psychické problémy, atd.) a to, jak nás ta digitální doba obklopuje a pohlcuje. Neskutečně silný příběh.

10.05.2024 5 z 5

Stačí si počkat Stačí si počkat Mariana Zapata

Sami si do kapsy lhát můžeme, ale bůh se obelhat nenechá.

Život je moc krátkej na to, aby člověk nešel za tím, po čem touží.

Když něco poděláš, přiznej to, pouč se a jdi dál.

Oheň se nedá vykřesat tam, kde od začátku nebyla ani jiskřička.

Občas nemůžeš prostě jen čekat, že správnou věc za tebe udělá někdo jiný, když přitom můžeš pomoct sám.

Opět skvělý, skvělý a prostě skvělý příběh.

09.05.2024 4 z 5

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

Nikdy nepřestaň. Nikdy nezapomeň.

Výčitky svědomí jsou způsob, jak se trestat za svoje chování.

Když člověk v životě zažívá pořád jen dobře věci, brzdí to jeho růst.

Bolest je nutná, protože aby člověk uspěl, musí se nejdřív naučit překonávat překážky.

Nikdy nesmíme zapomínat, kdo vyšlapal nasi cestu. A nikdy se nesmíme přestat snažit dělat ze světa lepší místo pro ty, kteří přijdou po nás.

Osud je magnetická přitažlivost našich duší k lidem, místům a věcem, k nimž patříme.

Můžeme ztrácet vzpomínky, ale uvnitř jsme pořád stejní.

Opět pecka. Přečteno jedním zatajeným dechem.

08.05.2024 4 z 5

Napiš si svůj šťastný konec Napiš si svůj šťastný konec Sarah Jio

Před námi jsou lepší věci než ty, které jsme nechali za námi.

Žena si nemůže vybrat, odkud pochází, ale má plně ve své moci, kým se stane.

Neberte život tak vážně, zkrátka se smějte, protože nakonec je to všechno legrace.

I dobrým lidem se dějí špatně věci. Tak to zkrátka je. Dějí se pořád. Ale je na nás, jestli se v nich po zbytek života utápíme, nebo je přijmeme jako výzvu.

Cesta zpátky neexistuje, musíme kráčet jen dopředu.

Dobré věci potřebuji čas.

Prostředí knih a knihkupectví jsem si moc užila. Příjemný, ale smutný příběh.

07.05.2024 4 z 5

Hrátky s doktorem Hrátky s doktorem J. D. Hawkins

Někdy je třeba si přečíst trochu naivní, ale romantický příběh.

05.05.2024 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Suleika Jaouad

Až do smrti je to všechno život.

Lidé, co za něco stojí, nikoho neomlouvají ani nežvaní banality, nýbrž se zabývají opravdovými myšlenkami.

Utrpení z vás dělá sobě, začnete být krutí.

Smysl je v tom, co zbyde, když přijdete o všechno ostatní.

Smutek je duch, který vás navštěvuje bez varování.

Když vás život srazí na kolena, máte na výběr: můžete nechat tu nejhorší věc, která se vám kdy stala, aby se zmocnila vašich zbývajících dní, nebo se můžete vyškrábat zase zpátky a dát se do pohybu.

Život je cesta do neznáma.

Katastrofa nakonec zapříčiní nový růst.

Být v pořádku znamená naučit se přijmout tělo a mysl, kterou zrovna mám.

Odpuštění znamená odmítnout brnění na sevřeném srdci - odmítnout život se sevřeným srdcem. Žít s takovou otevřeností znamená cítit bolest. Není to hezké, ale alternativou je necítíte vůbec nic.

Náročné, čtivé, perfektně napsané.

05.05.2024 5 z 5

Přeju si... tebe! Přeju si... tebe! Tracy Brogan

Narozeninová přání se neplní o nic víc než ta, která si přejete, když rozfokujete do vzduchu chmýří pampelišky nebo když házíte drobné do fontány. Přání nejsou nic jiného než nerealizované cíle.

Vtipné, milé. Příběh zajímavý, konec zbytečně takový useknutý.

03.05.2024 4 z 5

Než nás rozdělí láska Než nás rozdělí láska Agnès Martin-Lugand

Na světě není nic opravdovějšího než pošetilost lásky.

Člověk si musí život vychutnávat. Užívat si ho.

Smrt nebyla stavem nabytí. Smrt nás zbavovala našeho břemene, byla vysvobozením. Samozřejmě že s sebou odnášela zármutek. Ale dokázala nás taky přenést do okamžiku, kdy jsme byli nejšťastnější. Smrt nám vracela naše milované.

Citlivý příběh o odcházení.

01.05.2024 4 z 5

Královna noci Královna noci Simona Ahrnstedt

Žádný penis není tvrdší než život.

Život je jako penis. Občas je tvrdý bezdůvodně.

Život je jako penis. Někdy míří vzhůru, někdy dolů, ale není tvrdý věčně.

Když pomine fakt, že se mělo jednat o trilogii, tak mě příběh bavil. Celkem drsný, psychicky lehce náročný, ale jinak skvělý.

30.04.2024 4 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Zvon na zvony, když ještě zvoní. Zapomeň na to, co je ideální. Ve všem se najde praskliny. Tudy se světlo dovnitř dostává.

O svém životě lže každý. Co by se stalo, kdybychom místo toho sdíleli pravdu?

Včerejšek je minulost, zítřek je záhada, dnešek je dar.

Stastni lidé nejsou vděční, zato vděční lidé jsou šťastní.

Proč všechno musí mít nějaký smysl? Proč všechno musí zapadat do nějakého plánu? Někdy je nejlepší nechat všechno prostě přirozeně růst, jako květiny.

Co jde nahoru, musí zase dolů. Každé světlo vrhá stín, každá akce budí reakci.

Nápad se sešitem Projekt pravdy byl dokonalý. Jen mi pak přišlo, že příběh tak nějak zastavil.

28.04.2024 4 z 5

Cesta: Panda a dráček Cesta: Panda a dráček James Norbury

Jsi neťastný. To se někdy stává každému. Důležité je, že sis všiml, že je něco v nepořádku.

Problémy by nás neměly zastavit. Příroda nám tak prostě dává najevo, že bychom se měli vydat jinou cestou.

Změna, i když nevíš, kam povede, je lepší než ustrnutí.

Někdy je zapotřebí něco změnit a to vyžaduje úsilí.

Všechno, co potřebuješ, už si neseš uvnitř.

Bát se je přirozené, ale někdy nezbývá než jít dál, i když se bojíme. Strach ti nezabrání zemřít, ale může ti zabránit žit.

Velká změna vyžaduje velké úsilí.

Dobré a špatné jsou někdy jen způsoby, jakými nahlížíme na svět.

Minulost je jako příběh, který vypráví, jak jsme dospěli tam, kde jsme. Ale právě teď můžeš začít psát nový příběh.

I ta největší bouře pomine...

Skoro nic nemáme pod kontrolou, vlastně vůbec nic. Život nás dovede tam, kde potřebujeme být.

Připadá mi, že čím víc rozevíram zaťatou pěst, tím víc mi toho život vkládá do dlaní.

Někdy nejsem nešťastný ze situace jako takové, ale z toho, jak na ni nahlížím.

Čím míň se snažím svět ovládat, tím svobodněji ho mohu pozorovat v celé jeho nezkrotné kráse.

Všichni v sobě máme moudrost, ale je to velmi tichý, mírný hlas, takže musíš být úplně klidný, abys ho slyšel.

Svět nikdy nebude takový, jaký bych si přál, a některé věci zkrátka nedokážu změnit. Ale mám pocit, že jsem se změnil já, takže mi přestávají vadit všechny ty věci s kterými jsem se předtím nedokázal smířit.

Dokud jsme naživu, nepřestaneme dělat chyby a bloudit, takový je povaha věcí.

Na světe je tolik nepoznaného a takové množství možností, tak pojďme zjistit, kolik jich můžeme vyzkoušet.

DOKONALÉ!

25.04.2024 5 z 5

Trable s láskou Trable s láskou Jules Wake (p)

Být učitelem je stejně jednoduché jako naučit se jezdit na kole... Až na to, že to kolo hoří, ty hoříš, všechno kolem hoří.

Strašné chyby jsou jenom ty, které se nedají napravit.

Přečteno jedním dechem. Je pravda, že autorka trochu odbočila od svých klasických příběhu, ale stále to mělo velkou hloubku.

22.04.2024 4 z 5

Šéf, co tě nadzvedne Šéf, co tě nadzvedne Winter Renshaw

Jsme všichni tak pohlceni snahou vyhnout se jakýmkoliv nepříjemnostem, že ztrácíme kontakt s realitou. Jsme tak rozmazleni všemi těmi články, reklamami a vztahy, co nám dělají dobře. Hladovíme po obrázcích, jež nás přesvědčují že máme možná šanci byt ve správném osvětlení krásné, a držíme se přesvědčení, že když najdeme někoho, kdo s námi bude trávit víkendy, znamená to, že máme nějakou cenu... ale nic z toho
není skutečné.

Život se vysloveně skládá z řady všemožných poprvé. Když necháme i nadále svoje poprvé stát v cestě všem dalším poprvé, co přijdou po nich, prokazujeme si tím medvědí službu. Přijměte všechna svá poprvé - minule, nynější i budoucí. A nezapomeňte, nejdůležitější je perspektiva.

Chovat se tak, jako by neexistovaly překážky, je prima cesta k tomu, aby člověka doopravdy žádné nečekaly.

S jiskrami se to má tak, že pokud do nich nefoukáte a nedohlédnete na plamen, uhasnou. A jakmile uhasnou, možná je můžete zase někdy znovu zažehnout, ale nebude to už takové jako dřív.

Příjemná oddychovka.

21.04.2024

Tajemství luštitelky kódů Tajemství luštitelky kódů Sara Ackerman

Když se dostaneš do neřešitelné situace, nech to plavat. Přestaň s tím bojovat a uklidni se.

Skvělý a čtivý příběh.

20.04.2024 5 z 5

Zahrada nových začátků Zahrada nových začátků Abbi Waxman

Zkoušet něco nového někdy bolí, že? Ale někdy je bolest způsob, kterým ti tělo říká, že je lepší se něčemu vyhnout.

Skvělý nápad se zahradnickým kurzem, tam bych se přihlásila hned.

19.04.2024 4 z 5

Doktore, to je ale mazec! Doktore, to je ale mazec! Patrick Taylor

Opět zase pohladilo po duši, že na sebe jsou lidi hodní a obětaví. Že to takhle nemůže fungovat i v našem světě.

17.04.2024 5 z 5