Lady Greystoke Lady Greystoke komentáře u knih

Průvodce po mystických místech světa Průvodce po mystických místech světa Sarah Bartlett

Na tuto knížku jsem se velmi těšila, ale docela mě zklamala. Je to psané takovým pitomým způsobem ... slátanina útržkovitých informací, které autorka někde vyčetla a chaoticky poskládala dohromady, někdy mi unikal smysl a pochybuji, že aspoň na jednom z těch míst byla. Pokud měl někdo tendence věřit v nějaké nadpřirozeno, po přečtení téhle knihy už je mít nebude. Kniha měla mít nejspíš opačný efekt, ale, alespoň u mě, se to dost minulo účinkem. Talentem zaujmout paní zrovna neoplývá... Možná by kniha snesla lepší korekturu. Nejvíce mě zaujala kapitola o UFO, ale zbytek téměř o ničem.

24.05.2020 3 z 5

Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Jaroslav Svoboda

Permakulturní zahradničení pana Svobody jsem sledovala už v době, kdy ještě žádné knihy nenapsal a informace poskytoval pouze prostřednictvím webové stránky. Když jsem po čase zjistila, že jeho poznatky vyšly knižně, hned jsem si jeho knížky koupila. Ve Čtenářské výzvě 2020 se mi tato kniha hodila do kategorie "Kniha, která je na Databázi knih v době čtení méně než 20x v Přečtených" - v době mého čtení byla v Přečtených 16x. Jen pro informaci to sem píšu, protože brzy se toto číslo jistě změní.

24.05.2020 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Líbí se mi jaké má Brown zajímavé nápady a někdy mu to do sebe i docela zapadá. A hlavně má neskutečně načteno. Ale jeho styl je občas příšerný. Snad to v originále zní líp. Osobně oceňuji tu informativní stránku románu (Barcelona, Gaudí, Blake, Sedmá říše Technium) a absence brutálně strhujícího děje mi až tak nevadí. Ano, taky jsem věděla drahnou chvíli před oficiálním odhalením kdo byl kdo, ale s tím se, myslím, i počítalo.

28.01.2020 5 z 5

Pražské legendy Pražské legendy František Langer

Až na to, že nesouhlasím s autorovým názorem na Obecní dům (zajímavé, že dobové smýšlení o této stavbě bylo asi trochu jiné než dnes), to bylo nádherné počtení.

22.09.2019 4 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Knihy V. Vondrušky se nesmírně lehce čtou a dělají ze středověku relativně snesitelnou dobu k životu. Ale tohle bylo hrozně komplikované a nakonec jsem se v těch vztazích úplně ztratila.

13.09.2019 4 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Tak to bylo apokalyptický! Jsem šťastná, že nežiju ve středověku. Opravdu moc.

13.09.2019 5 z 5

Polibek pavoučí ženy Polibek pavoučí ženy Manuel Puig

Nejdříve to vypadalo jako pěkná úchylárna, tak v polovině člověk došel šokujícího odhalení (i když ti bystřejší to zřejmě tušili už dávno) a v závěru to dostalo celkem rychlý a nečekaný spád. Můj oblíbený žánr to není, přesto ve mě kniha zanechala hluboký dojem.

17.08.2019 4 z 5

Dobytí jižního hvězdnatého ráje Dobytí jižního hvězdnatého ráje Petr Horálek

Sympatizuji s lidmi, kteří se dokáží pro něco nadchnout a jít za svým snem (o sympatiím k astronomům nemluvě) I já se snažím jít touto cestou. K dobytí jižního hvězdnatého ráje mi sice ještě hodně chybí, ale to nevadí. Protože cesta je cíl.

10.07.2019 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Co nám tato kniha říká? Že možná ne vše je tak jak to vypadá, že i to největší zlo lze páchat s čistými úmysly, že některé chyby se možná dají napravit, že přátelství je to nejkrásnější v životě ale někdy je složité ... Ovšem bylo to kruté ukončit knihu v tom nejnapínavějším místě.

20.06.2019 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Chvíli to vypadalo, že to je úplně pitomý, ale nakonec Agatha opět zabodovala. Hrozně mě pobavilo, jak průvodčí chodil cestujícím každý večer ustlat. To by jako nezvládli samy? :-)))

26.05.2019 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Bavili mě trpaslíci a líbil se mi upír. Kromě Zaklínače samozřejmě. Ale vůbec se mi nelíbilo, že celou dobu někam putovali a nakonec nikam nedošli. Tak příště ať je to lepší pane Sapkowski, nebo už nebude 5 asterisků :-D Moc chválím překlad! A obrázky se mi líbily. Sice jich nebylo moc a byly jen černobílé, ale vždy mě potěší, když v knize jsou aspoň nějaké a tyto jsou navíc pěkné. Ještě něco? Asi ne .. snad jedině: Věž vlaštovky sem a hned!

11.05.2019 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Spoiler (možná)
Budu asi za blbce, ale začátek knihy na mě dělal dojem, že se ten příběh skutečně stal. Věřila bych všemu, že se někdo jmenuje podle koupaliště (lidé mají i horší jména), že jde věřit ve 3 náboženství, že lze přežít na loďce s tygrem, i ten masožravý ostrov nebyl problém. Všechno jsem to Martelovi zhltla i s navijákem. Jediná věc, která mě nehrála, byl fakt, že Pí za celou tu dobu na moři netrpěl kurdějemi. To mě mělo varovat. Ale že si to celé autor vymyslel od A do Z, to bylo pro mě hlubokým zklamáním.

10.04.2019 4 z 5

Znamení Vodnáře Znamení Vodnáře Östen Sjöstrand

Ne, NE, milovník poezie ze mě asi nikdy nebude .. a čtení této knihy opravdu bolelo .. tomu skutečně někdo rozumí? Mně ten shluk slov vůbec nedával smysl (až na pár světlých chvilek, kdy mě zřejmě osvítil duch poezie). Teprve v doslovu jsem se dočetla, o čem že to bylo. A neměly by být v básni rýmy? Žádný jsem tam nenašla. Asi poezie pro náročné. V doslovu se taky píše, že by si to člověk měl přečíst víckrát aby to pochopil - tak k tomu mě nikdo nedonutí. Možná je na vině příšerná překladatelská interpretace a v originálu to zní líp? Chci tomu věřit a dávám zlatou střední cestu .. abych neurazila.

10.03.2019 3 z 5

Nevinnost Nevinnost Dean Koontz

Přišlo mi, že kniha má pár mezer v logice a návaznosti, ale jinak mě bavila. Zajímavý námět, mám takové příběhy ráda.

03.03.2019 5 z 5

Debordelizace hlavy Debordelizace hlavy Ivo Toman

To je vážně super knížka. I když ke zlepšení života mi až tak nepomohla, vše co je v knize popisováno totiž používám už dávno. Potěšilo mě, že takové zásady sdílí i někdo další :-) Akorát mě udivilo, že pan Toman nezná záložku do knížky a musí si do knihy čmárat aby poznal, kde přestal číst. Snad mu o její existenci za těch deset let, před kterými kniha vyšla, někdo pověděl :-) :-) :-)

10.02.2019 5 z 5

Výbušná archeologie Výbušná archeologie Erich von Däniken

Trochu moc překlepů, ale za to kniha nemůže .. Dávám tentokrát jen 4 *, protože nemám ráda, když je někdo arogantní vůči názorům druhých, a ještě k tomu neoprávněně. Naštěstí toto nepochází od samotného Dänikena, ale od jiných autorů, jejichž názory se tato kniha hemží.

06.02.2019 4 z 5

Nový měsíc: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Nový měsíc: Kompletní ilustrovaný průvodce filmem Mark Cotta Vaz

Člověk si vůbec neuvědomí, co všechno musí herci a tvůrci vykonat a podstoupit, aby vznikl takový film. Nicméně úsilí se vyplatilo a film je krásný.
P.S. Také jsem pořídila v Levných knihách za cca 39,- Kč :-)

02.01.2019 5 z 5

Neznámá moře Neznámá moře Ronald Watkins

Jedním slovem: FASCINUJÍCÍ

12.06.2018 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

První půlka se mi líbila výrazně víc než druhá. Celkově vtipné, občas dost ujeté a někdy velmi poučné.
"Proč se lidi nechovají jako normální zvířata? "
Ale jo Dejvide, dobrý to bylo! Tato kniha je nepochybně ozdobou mé knihovny.

12.09.2017 5 z 5

Nefilim Nefilim Asa Schwarz

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli svým sympatiím ke Stockholmu a kvůli svým sympatiím ke Greenpeace. Pak tu někdo psal, že je to hodně drsné, tak se mi do toho nakonec moc nechtělo. Ale byly to zbytečné obavy. Až na pár opravdu nechutných scének, které byly ovšem v poměru k obsahu díla docela zanedbatelné, se nic zas tak drsného nekonalo. Role Greenpeace byla v příběhu trochu jiná než jsem očekávala, ale to vůbec nevadilo. Celkově se mi kniha líbila.

30.08.2017 4 z 5