martina.tim martina.tim komentáře u knih

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Naprosto chytlavý děj. Dokonce jsem měla i husinu u té duchařské části, což se mi často nestává, ale v tomto příběhu to bylo naprosto věrohodné. Děj plynul rychle a člověk ne a ne přestat číst. Velký palec nahoru a vřele doporučuju.
A ještě abych nezapomněla: Mary Ha.. Mary Ha.. mrtvá Mary Handová. To mi zní v hlavně celý den. :D :D

03.11.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Za sebe dávám plný počet hvězdiček, protože to bylo tak skvěle promyšlené. Na konci jsem byla dost překvapená rozuzlením a musela jsem přemýšlet, kde jsem udělala v mém úsudku (tipu) na vraha chybu. Autor dokáže čtenáře dokonale zmást. Teda alespoň mě zmátl. Vřele doporučuju.

30.11.2016 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak to byla jízda. Tento díl se mi líbil o trošku více, než ten první. Postavu Alex jsem nenáviděla od první chvíle a připadala mi absolutně neporazitelná. Závěr se mi líbil, že jsem nemohla chvíli posedět, jak jsem byla napnutá. Prostě za mě paráda :)

28.06.2017 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Upřímně, co k tomu dodat. Takový průměr bych řekla. Do knihy jsem se pořádně začetla až hodně za polovinou. Řekla bych, že od "Rituálu" to začalo být vcelku zajímavé a rozjelo se to, ale do té doby to pro mě bylo vcelku utrpení a do knihy jsem se musela i nutit.

Když jsem začala knihu číst hrozně jsem se těšila a byla jsem zvědavá na nový svět. Otáčela jsem stránku a čekala, kdy se konečně dozvím něco víc o tom světě a ono pořád nic jen se řešili dolíčky a úsměvy. Na každé stránce neustálé připomínání, že je Panna a vyvolená atd, ale nic bižšího se člověk nedozvěděl.

Posledních 50 stran mi přišlo jako kdybych četla zvrácenou telenovelu, která se zvrhává v porno s BDSM prvky. WTF??? No kdybych neměla zakoupený druhý díl, tak bych se na to vykašlala, ale jelikož ho mám, tak se do něj s přemlováním pustím. Pevně doufám, že to nebude až takové utrpení.

07.12.2022 3 z 5

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Tak tahle kniha byla naprostá bomba. Četla se jedna radost a děj byl zajímavý a napínavý. Rozhodně budu doufat, že u nás vyjde další díl. :)

18.03.2022 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Takže naprostá bomba. Autorka dokáže čtenáře zmást a na konci knihy překvapit. I když pravda, že mě "to" napadlo už po půlce jak to s těmi vraždami bylo, ale i tak po ujištění mě to dost překvapilo. Strhující příběh, který se nedá odložit než po přečtení poslední stránky :)

07.07.2017 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Naprosto skvělá oddychovka na pochmurný den. Zvládla jsem ji jako jednohubku a nemohla se odtrhnout, jak byla čtivá a neodložitelná. Už jdu pokukovat po dalším díle. Vřele doporučuji a to na romaňťárny dvakrát nejsem. :)

07.11.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Právě dočteno. A došel mi dech. Naprosto mě tahle knížka dostala. Už začátek knihy se veze na lehce depresivní vlně a rozhodně se dále s dějem prohlubuje. Příběh je čím dál víc ponurejší a surovější. Co se týče vulgarit a sexuálních scén, tak ty mě nepřišly zas tak pohoršující nebo nevkusné, ale spíše naopak. Vystihovaly tu temnou atmosféru. Alespoň takové pocity mám právě teď po dočtení knihy. A ten závěr?? Čemu má člověk ksakru věřit?? :D

31.08.2020 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Tak tahle knížka byla pořádný nářez. Skvělá od začátku až do konce. Napínavá, chytlavá a strhující. Doporučuju všema deseti.

09.04.2020 5 z 5

Žena na lesní cestě Žena na lesní cestě Megan Goldin

Myslím si, že autorce ani tak nešlo o to utajit KDO je vrah. To je si myslím každému čtenáři hned jasné, ale spíš jí šlo o to, PROČ? Alespoň já z knihy mám takový pocit, že mě nutila přemýšlet nad důvodem a hlavně nad provedením. Měla to pěkně promyšlené i ten závěr sice člověka frustruje, ale zároveň nechává malinkou naději na spravedlnost. Dávám plný počet. Kniha mě neskutečně bavila.

30.12.2019 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Noooo teď jsem dočetla a jsem v naprostém rauši. :)Hlavní hrdina inteligentní sympaťák do morku kostí, který umí překvapit a do detailu propracovaný děj. Kapitoly jsou většinou krátké, takže si říkáte "dám ještě jednu" a pak rup a přečtete jich 10. Teď si říkám: "sakra, to už je konec?". Brala bych i další díl a pak další a další. :)

02.04.2020 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Naprosto bravůrně napsaný thriller, který mě dostal až do konce. Vřele doporučuji všema deseti.

16.05.2018 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tak to byla jízda. Miluju tohoto autora a jeho poutavý styl psaní. Dokonale vytvořené zápletky a ty vraždy promyšlené až do detajlu. Ta surovost je až zdrcující. Prostě bomba.

13.06.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Pro mě příjemná změna oproti jiným detektivkám. Erika na začátku byla příšerná, ale naštěstí jen na začátku. U příběhu se mi líbilo, že z ní autor nedělal superhrdinku, ale toho "házení klacků pod nohy" ze strany nadřízených mě štval. Každopádně příjemně ztrávený den s knihou :)

26.02.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Opětovně skvěle napsaný příběh. Propracovaný od začátku až do konce. Závěr mě dost překvapil a dávám za 5*

14.01.2017 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Poprvé jsem tuhle knihu odložila s tím, že mě nezaujala a nebavila. Po určité době jsem ji zkusila znovu a jsem ráda, že jsem jí nakonec dala šanci, protože byla naprosto skvělá, čtivá a napínavá. Už se těším na další díly :)

30.09.2022 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Konečně po dlouhé době co mě naprosto strhlo. Kniha se četla sama od začátku až do konce. :)

23.09.2022 5 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Jedním slovem “WOW”. Příběh byl tak poutavý, že jsem se od nej nemohla ani hnout. Helenu jsem si kupodivu oblíbila od začátku a ani netuším proč. Chovala se příšerně. Možná jsem v ní viděla tu bolest, nevím.
Obdivuji, jak autorka dokázala vykreslit veškeré emoce tak, že jsem je cítila až na kost. Občas jsem se usmála, občas cítila lítost, občas zlost a na konci i slzy. Dlouho jsem nic takového nečetla. A vím jistě, že si ji dám někdy znovu a pak znovu. Vřele doporučuji.

02.07.2022 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tak já nevím jestli jsem četla stejnou knihu, jako všichni ostatní, ale jsem zklamaná a frustrovaná. Když začnu s klady, tak obálka je naprosto luxusní a námět zněl dle anotace také skvěle, ale to je asi vše kladné, co můžu napsat.

Bohužel jsem se nechala namlsat zdejšími chvalozpěvy i na různých FB skupinách, tak moc, že jsem od knihy nejspíše očekávala naprostou bombu, ale dostala jsem tak maximálně mokrým hadrem po čuni.

MOŽNÝ SPOILER
Tak začnu u jednotlivých postav. Třeba takový Bradshaw, ten snad musel být v minulosti bachař ne? Místo mozku z golfové hole kostku. Jediná náplň práce byla řvaní po podřízených a hraní golfu. Ten by nechal zavřít i Matku Terezu, kdyby zjistil, že dala oběti týden před smrtí požehnání.
Roryho rozhořčení chápu, když maká dlouhé roky a vysněné místo mu převezme nějaký trouba, který zrovna vyšel školu. Ale taky nebyl zcela nejostřejší tužkou v penálu.
Francis... no...jak to napsat slušně. Francis byl takový nýmand, noobík, byl tak slušnej, až byl blbej. Výslech vede ve stylu, že místo aby on vyslíchal vraha, tak vrah zpovídá jeho. Pak i vyšetřovací metody mi přišli nelogické jako například, že sériový vrah musí vraždit oběti, kteří se navzájem znají. Co je to za kravinu?? No Francise bych hnala svinským krokem na dva až pět let do nějakého výcvikového tábora ať z něj udělají pořádnýho chlapa.
Marni nebyla zas tak marná. Jako civilistka přišla v podstatě s veškerými vodítky a to ani nemusela studovat policejní školu.....
KONEC SPOILERU

Každopádně si autorka mohla daleko více pohrát s charaktery postav a děj více propracovat a byl by to skvělý thriller.

Pokud někdo, kdo ještě nečetl tuhle knihu došel až sem, tak klidně si ji přečtěte a udělejte si svůj osobní názor. Sto lidí, sto názorů. Třeba se vám bude líbit. Pro mě to byla jedna velká parodie na detektivku/thriller. Bohužel jsem si koupila zároveň s prvním dílem i ten druhý, ale ten do ruky nevezmu pěkně dlouho. Snad ho někdy v budoucnu zkusím a třeba se mi bude líbit víc. Ale moc od něj neočekávám.

08.06.2022 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Příběh je skvěle napsaný a poutavý. Nenudila jsem se ani chvíli. Rozhodně doporučuji všem milovníkům thrilleru a napětí. Jen mě mrzí to neustálé srovnávání s Kingem, které hatí hodnocení této knihy. King a C.J. Tudor jsou dva rozdílní autoři. A to že se lehce inspirovala knihou To? No a? Mě zase nudí King. Každopádně skvěle zpracovaný příběh a doufám, že se dočkám i dalších příběhů od C.J. Tudor.

06.04.2019 5 z 5