mončičák42 Online mončičák42 komentáře u knih

Bláznivé závody Bláznivé závody Juliette Parachini-Deny

Krátký příběh, který je pro děti, milující koně, jako stvořený. Syn sice do této skupiny nepatří, a přesto se mu knížka líbila. Vůbec nevadilo, že jsme nečetli 1. díl.

17.12.2023 4 z 5

Největší nemehlo pod sluncem Největší nemehlo pod sluncem Petra Štarková

(SPOILER) Mému prvňáčkovi i mně se knížka moc líbila. Bavila nás po celou dobu, prázdniny u dědečka byly pro Báru velmi obohacující, díky empatickému dědečkovi byla stále šikovnější ( za což byl můj syn velmi rád ) a zvyšovalo se jí sebevědomí, pochroumané kvůli rodičům.

12.12.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Nádherný román spjatý s přírodou. Co napsat, když čtu tak krásné komentáře níže? Líbilo se mi vše, poutavá obálka, velmi příhodný název knihy, obsah, jazyk a vypravěčský styl. Dojemné, poetické, smutné, citlivé, doporučuji všem empatickým lidem, i když tato kniha se dotkne srdcí všech.

03.12.2023 5 z 5

Lionel Messi Lionel Messi Zalán Bodnár

Četla jsem svému 7-letému fotbalistovi a moc se nám tento jednoduše napsaný životopis fotbalové hvězdy líbil. Kniha je ilustrovaná zajímavými obrázky. Doporučuji všem malým fotbalistům či fanouškům fotbalu.

10.11.2023 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Sto lidí, sto chutí....mně byl navzdory sebedestrukci hlavní hrdina sympatický, navzdory vážným neveselým tématům mě příběh bavil a někdy i pobavil, a to díky reálné interpretaci autorky. Všechny postavy byly velmi dobře popsány a uchopeny, vše "sedělo" a "zapadalo". Hynkovi jsem moc fandila, a jak nemám ráda otevřené konce, tak tento zčásti uzavřený a zčásti otevřený mi vůbec nevadil, naopak, lepší snad ani vymyslet nešel. Moje první setkání s autorkou hodnotím na výbornou a věřím, že se v budoucnu opět setkáme.

08.11.2023 5 z 5

Detektivové a podivné krádeže Detektivové a podivné krádeže Zuzana Pospíšilová

Když pominu, že je to nereálné, jedná se o velmi zajímavou detektivku pro děti. 7-letý syn studoval každičký detail včetně obrázků a na konci knihy věděl více správných odpovědí nežli já. Právě otázky na závěr velmi oceňuji, zjistíme, jak pozorné naše dítko bylo, co si zapamatovalo, a jak dobře umí formulovat odpověď. Charakteristiky jednotlivých postav, jež jsou uvedeny v samém závěru, čteme na úvod, což mi připadá logičtější. Úspěšné zodpovězení většiny otázek je pak uspokojujícím zakončením nápadité knížky.

08.11.2023 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Když bych měla najít nějaký vhodný přívlastek pro tuto čtivou knihu, bude to slovo drsné. A to velmi. Syrové. To už jsou přívlastky dva. Pasáže o Billovi byly brutální, nejraději bych je vynechala. Ale protože se mi moc líbí autorův styl psaní, velmi pečlivé vykreslení postav a prostředí, zvládla jsem to až do konce a jsem za to ráda.

24.10.2023 4 z 5

Rytíři a draci Rytíři a draci neznámý - neuveden

Můj malý syn napjatě poslouchal všechny příběhy, až jsem se divila. Byly si totiž velice podobné, stejně tak jako ilustrace, byť pěkné. Celá kniha mi jaksi splynula v jeden příběh o rytířích a dracích. V hodnocení přihlédnuto na zaujetí syna.

16.10.2023 4 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Velice povedená detektivní jednohubka, bavila mě po celou dobu, ani chvíli jsem se nenudila. Závěr velmi překvapivý, ani ve snu by mě nenapadnul a mám s ním trochu problém. Každopádně i tak tleskám a těším se na další autorčinu knihu.

04.10.2023 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Kniha pro mě byla přínosem, protože jsem se poutavou formou dozvěděla opět něco z naší a řecké historie. Ačkoli mi trochu nesedl takový jakoby strohý vypravěčský styl, životní osudy nejen Řeků mě velmi bavily, postavy byly rozhodně zajímavé. Kdybych měla tenkrát povinný referát do školy právě o této knize, byla bych nadmíru spokojená.

24.09.2023 4 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Příjemné oddechové čtení okořeněné napětím, sympatické hlavní postavy, pěkně jsem si u této nenáročné knížky odpočinula.

12.09.2023 4 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Jsem velmi ráda, že se mi do rukou dostala tato kniha podložená skutečnými historickými událostmi. Oči mi letěly nad stránkami a já žasla nad odvahou hlavních hrdinek. Obdivuhodné. Další knihy od autorky si rozhodně nenechám ujít.

02.09.2023 5 z 5

Pohádky z jedné i druhé nádrže Pohádky z jedné i druhé nádrže Petr Čepek

Tak to jsem se opět pobavila! Starosta Bubureš mě dostal! Ještě že má syn knihu doma, a dokonce s krásným věnováním od autora, protože v budoucnu ji jistě ocení, až bude rozumět více. Každopádně se mu moc líbila i nyní. Příští týden půjde do první třídy a musím říct, že příběh je složitější než v prvním dílu, obsahuje hodně jmen a názvů, občas jsme museli něco připomenout. Zábavná nádherně ilustrovaná kniha, která vykouzlí úsměv na rtech nejen dětem, ale i dospělákům.

30.08.2023 5 z 5

Čtyři vichry Čtyři vichry Kristin Hannah

Nepodařilo se mi přečíst Steinbeckovy Hrozny hněvu, a proto jsem si zakoupila tuto knihu, abych se dozvěděla více o jedné nejhorších ekologických katastrof v historii Spojených států, a to Velké hospodářské krizi v letech 1930 - 1938. A dostalo se mi silného příběhu o silné ženě. Děsivé. Smutné.

22.08.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Měla jsem chuť si přečíst nějaký nenáročný příběh z historie, a toho se mi plně dostalo. Děj hezky plynul, nic se "neloudalo", ani nepospíchalo, postavy byly dobře vykresleny, nejvíce mě zaujala postava ochránce Diany Václava Lešického a Diany samotné. Rovněž se mi líbilo, že je příběh umístěn do našich končin. Vypravěčský styl autorky mi velmi vyhovuje, a proto určitě vyhledám další knihu, a to šestou.

14.08.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Velmi poutavě psaný příběh hollywoodské filmové legendy. Při čtení mě poháněla zvědavost, proč právě Monique? Měla jsem přehnaná očekávání a chvílemi mi už připadalo manželů víc než dost. Autorčina kniha Daisy six...se mě dotkla více. Ale, ten závěr? Tak to jsem nečekala...

10.08.2023 4 z 5

Kniha ztracených jmen Kniha ztracených jmen Kristin Harmel

Se slzami v očích jsem dočetla tuto nezapomenutelnou knihu a přečetla některé komentáře, než se " vzpamatuji " a budu schopná vymyslet něco svého. Napíšu jediné. Chcete-li si užít tuto výjimečnou knihu, nečtěte anotaci ani komentáře (zejména delší), z nichž některé vyzrazují příliš mnoho, aniž by na to bylo příslušným způsobem upozorněno.

02.08.2023 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Nemohla jsem si vybrat lépe knihu na dovolenou k moři. Doslova mě uchvátila a po jejím přečtení je mi líto, že nemůžu číst dál. Kdybych měla vybrat jedno slovo, které knihu nejlépe vystihuje, bude to slovo láska. Láska v mnoha podobách. Tato kniha se úžasné paní spisovatelce velmi povedla a mě mrzí, že další příběh již paní Lucinda Riley nenapíše. Moc smutné.

27.07.2023 5 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Nevím, jak začít. Možná, nečekala jsem, že se tak ponořím do příběhu. Že porozumím Annie. Že mě natolik zaujme život na ranči s koňmi, ačkoli jim ani trochu nerozumím. Obdivuji Grace a všechny, kteří dokážou takto bojovat. Příběh o tragédii, ztrátě, rodinných vztazích, smíření, porozumění mezi lidmi i koňům, lásce v různých podobách, práci , přírodě, vytrvalosti, překonání sebe sama i odpuštění. Nevím, zda se mám podívat na film. Musím to ještě promyslet.

20.07.2023 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha s výborně zvoleným názvem nás seznamuje s nedávnou historií Španělska, o které jsem měla minimální znalosti. Příběh je velmi poutavě napsán, prožívala jsem s hrdiny vše intenzivně, zaujaly mě jejich vlastnosti. Závěr mi v jedné věci úplně nesedl, ale to tak někdy bývá. Nic se nemění na tom, že jsem se čtením této knihy obohatila.

14.07.2023 4 z 5