monika0181 monika0181 komentáře u knih

Niccolo Andretti Niccolo Andretti Parker S. Huntington

Ani ryba ani rak? Přesto se mi tento díl líbil více než první z hlediska mafie. Tu mafii jsem v tomto dílu cítila rozhodně více.
Míně jsem bohužel nevěřila skoro nic. Ani její zlatokopku, ani její úvahy ohledně Niccoly.
Přesto jsem se u knihy pobavila. Ale v paměti zřejmě dlouho nezůstane.

06.05.2024 4 z 5

Rebel Rebel Elle Kennedy

Hodně souzním s komentářem Hatshepsut.
Příběh dobrý, energie, dialogy, myšlenky také. Ale fakt to není na 100% EK. Je to i tím, že téma je opravdu náročné, nečekejme odpolední oddechovku.
Jistě stojí za přečtení, jen od knihy nečekejte plytkou zábavu, to byste byli zklamáni.
V knize je spousta myšlenek, které stojí za to, nechat jim i volný průchod ve vlastní mysli. Chování a vnímání ostatních, životní vzorce.
Jo, kniha je fakt dobrá. Jen to není bezduchá komedie.

06.05.2024 4 z 5

Domek pro dva Domek pro dva Kathryn Taylor

Odpočinková kniha. Nebyla špatná, ale za mě o není top, ke kterému se zase vrátím. Vývoj příběhu zajímavý, lehce to plynulo. Ale ovšem konec mi přišel bez výrazných emocí, byť zápletka tam byla, kde se mohly emoce moc pěkně ukázat. Za mě jsem čekala trochu víc šťávy. Ale ke kafi na terase to asi stačí.

15.04.2024 4 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Můj komentář bude podobný ostatním. Kniha plyne tak na 3/4 plynu.
Obálka je asi to nejlepší z knihy. Nápad originální. Provedení bohužel pokulhává. Příběh je plochý, špatně se mi do něj začetlo.
Myslím, že z toho šlo vytěžit více a mohlo být více čtivé, emoce ostřejší, silnější.
Psychické týrání, kariérní krize, zasazení postav do života super, jen to v příběhu působilo nedotaženě, což je škoda. Chtělo to více hloubky v některých situacích.
Evvie chování mi vadilo, ale umím se vcítit, že pokud se jedná o psychické týrání, eliminujete, co řeknete, byť ve finále lžete nejlepšímu příteli a ne jen agresorovi. Psychické týrání člověka poznamená a ne snadno se napravuje.
Dean byl takové nerozhodné zlatíčko.
Setkali se dva hluboce poznamenaní lidé, bojující se smyslem svého života.
Vzpomínky v ději byly tak divně zakomponované, že to rušilo ve čtení.
Happy end taky pomalu nebyl, vše vyznívá tak do ztracena.
Přesto považuji knihu za zajímavou, jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Lituji, že nebude patřit k favoritům, protože si myslím, že téma potenciál opravdu má.

11.01.2024 3 z 5

Hluboko ve vášni Hluboko ve vášni Sharon Page

Dalo by se říct erotická jednohubka o 400 stranách :) Pikantní příběh na pozadí dob dávno minulých. Hříšný vévoda Grey je sympatickou postavou, která má svou temnou minulost, pro kterou nesnese, aby se ho někdo při sexu dotýkal. Guvernantka dětí jeho setry je vydíráním vtažena do hry, kdy se stane vévodovou milenkou. Příjemná detektivní zápletka zpestřuje erotickou romanci. Vše je psáno čtivě, poutavě, přitažlivě. Za mě autorka umí napsat ještě víc emotivně erotickou knihu. Na mě působí jako čtivý střed. Pokud odhlédneme od naivity příběhu, je to krásný láskyplný příběh, u kterého budete krásně snít, odpočinete si, knihu si užijete. Kniha má lehké ponaučení/naučná témata - týrání rodiči, vydírání a vezmi si koho miluješ bez ohledu na společenský stav, ale to příznivce náročné literatury asi moc neuspokojí. Za mě úžasná kniha k odpočinku.

24.11.2023 4 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

I já přemýšlím jak hodnotit. Příběh na mě působil zvláštně. Knihy od MB mám odložené na hromádce měsíce a dle hodnocení mě to úplně netáhlo je vzít do ruky. Škoda. Není to tak hrozné, jak jsem očekávala. Popisy místa, jídel byly neskutečné, opravdové, žádné vaření z vody. Jen ta chemie mezi Janim a Ellen na mě moc nefungovala, obzvlášť když se vše odehrává za jeden týden dovolené. Přišlo mi to urychlené. I když jsem dočetla a jdu vzít další knihu od autorky, tak to není tak špatné. Je to letní oddechovka, která stojí za přečtení, odpočinete si u ní. Jen nepatří mezi knihy, ke kterým se opravdu nutně potřebuji vrátit.

18.11.2023 4 z 5

Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Jak si najít zámožného manžela snadno a rychle Sophie Irwin

Dle hodnocení mi přijde kniha vcelku nedoceněná. Je opravdu moderní, vtipná a svižná. i Já jsem ji měla delší dobu odloženou na nočním stolku a přitom četla stále jiné. Teď mohu říct, škoda. Osobně moc nepreferuji historické romány, ale tato kniha nás rozhodně nezahltí historií. Naopak si myslím, že příznivci historických románů as nadšeni nebudou. Kniha je sice zasazena do minulosti, ale jak je psána moderně a svižně, tak tu minulost příliš nevnímám. Musím říct, že umanutost KItty byla ve výsledku až zbytečně zdlouhavá, byť pochopitelná. Konec? Tak to byl masakr. Došlo místo? Takový fofr bez emocí, to bylo zklamání. Jako jednohubka, oddechovka poslouží a pobaví.

08.10.2023 5 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Stacey Kennedy

Je to taková jednohubka. Už si bohužel nepamatuji předchozí díly, ale určitě doporučuji číst současně. Pomůže to přímému nekomplikovanému příběhu (tím myslím styl ne obsah knihy). Je o "neomáčkový" příběh s popisem zápletky a rychlým řešením. Jak jsem psala jednohubka. Přesto se mi celá série naplněná erotikou líbila, i proto jsem si tento díl koupila, protože jsem se na něj těšila.

17.09.2023 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Je otázkou, co očekáváte při čtení knih. Pokud jen oddech a nic víc, tak Vás asi tato kniha úplně neuspokojí. Kniha má velmi hlubokou myšlenku. Ano počátek, kde Frankie neřeší nic jiného než sociální sítě, jiné influencery, počty laiků, followerů se nečte lehce. Bude Vás normální lidi štvát. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že v tomto imaginárním světě žije opravdu velké množství lidí a co vše to pro ně i nás znamená. Fakt šílená jako já je romantická kniha a happy endem. Ale nelze jí upřít potřebu sdělit i mnohem více než se na první pohled zdá. Pokud Vás kniha donutí k zamyšlení, autorka bude mít jistě radost. Předpokládám, že to bylo smyslem knihy. Marka jsem si velmi rychle zamilovala a Hárúna bych přála každému z nás, každý z nás má v životě situaci, kdy prostě potřebuje popostrčit.

12.09.2023 5 z 5

Láska & lítost Láska & lítost S. H. Kolee

Snažím se vždy pochopit, že knihu čteme v určitém naladění a rozpoložení. Většinou s hrdiny soucítím a chápu, že všechny problémy není možné vyřešit na dvou stranách knihy. Ale postava Madison fakt byla tady přes čáru. Její problém vlekoucí se celou knihou a pořád dokola se opakující se její myšlenkové pochody ubírají na zážitku z knihy. Kniha není špatná, ale na 6* to rozhodně není.

06.09.2023 4 z 5

Drzý návrh Drzý návrh Nicole Snow

Tak tohle bylo rodeo.
Ta energie, vášeň, emoce, to jiskření, jejich špičkování, hašteření. Wau, já se tak bavila, tolik jsem se nasmála.
Příběh sám o sobě je totální klišé. Nic objevného, ale tak dobře psáno, že na knihu dlouho nezapomenu.
Pokud se chcete pobavit a oddechnout si, jdete do ní.

08.06.2024 5 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Ronan a jeho příběh je pro mě hned druhý za Liamem.
Všichni chlapi z BAM a ABC jsou asi favority našich srdcí. Chtěli bychom mít doma svého muže pro kterého jsme jenom jeho královna.
Příběh Ronana měj samozřejmě zvrat, zápletku. Ale příběh není komplikovaný, Ronan je přímý chlap a i tak jedná, krom zatajení své totožnosti, majetku a rodiny. Po zkušenostech, kterou má, se nelze divit.
Beth miluje celým srdcem. Emoce jeho smutku, když Beth zjistila pravdu, jsou tak opravdově popsány, že se mi hrnuly slzy do očí.
Autorku mám moc ráda a tyto provázané série Kontrak, Vested Interest a Vested Interest: ABC Corp. jsou mými favority příběhů lidského života, lásky, oddanosti, přátelství.

01.06.2024 5 z 5

Svatba o Vánocích Svatba o Vánocích Melanie Moreland

Tento díl série jsem přečetla rychle a jedním dechem.
Je to hodně oddechová záležitost.
Po přečtení série Vested Interest, jsem čekala trochu něco jiného. Tady ten příběh působil, jak vymetání zbytků z čajové linky ..... Sladké, emočně plochá linka, kde vše funguje v superlativech.
Nenadchlo, neurazilo. Další díly série považuji za lepší.

01.06.2024 2 z 5

V bouři V bouři Kathryn Taylor

Svižné pokračování série Dunmor Castle. Příběh pokračuje svižně a srále překvapuje dějovými zvraty a novými zápletkami. Myslím, že jiní autoři by z toho udělali vice knih. A právě proto se mi autorka líbí, že není kniha nacpána prázdnou omáčkou, ale opravdu je pořád, co číst. Rozuzlení některých zápletek se dalo i předvídat, ale je psáno opravdu neotřele, že Vás to zaujme. Na někoho to může být delší, ale já si oba díly moc užila.

11.10.2023 5 z 5

S hlavou v oblacích S hlavou v oblacích Sarah Hogle

Tuhle knihu beru jako průměr. Nesedí obálka s hrdiny, v knize čteme, že Wesleymu skoro 30 a na obálce je teenager .... Romantická Maybell pro mě nebyla moc uchopitelná. Žila tak mimo realitu ve svém snovém životě, až mi čtení přišlo násilné a nezábavné. Když se mi podařilo začíst do knihy, líbil se mi děj, její obsah, zápletky. V tom je neobvyklá a neopakuje se děj z jiných knih. Wesleyho klaustrofobie a sociální fobie udělali příběh jedinečným. Shrnutím je to opravdu pohádka. O realitě některých věcí a souvislostí lze diskutovat. Ale pokud nechcete nic řešit a jen si počíst, kniha poslouží. Jen to není takové to jednohubkové čtení. Dost se mi čtení pocitově vleklo. Knihu spíš půjčit než s ní obohatit knihovnu, já už se k ní těžko vrátím.

06.10.2023 3 z 5

FadeAway FadeAway Anabelle Stehl

Za mě lepší než první díl. Hrdinové mi přišli čitelnější. Kniha neměla tolik "omáčky". Jistě je nutno podtrhnout, že to není jen takové lehká romantika. Máme tu stejně jako v prvním dále závažná témata (pokus o znásilnění, priorita vlastních zájmů) a jak se s nimi Milan a Kyra vypořádávají. Opět zde nahlédneme do našich životů, jaký na nás mají vliv sociální sítě. Je to romantika s dobrým koncem, ale je to kniha, o které budete přemýšlet. Tedy jako oddechovku ji do ruky neberte, přijde vám zdlouhavá a nebude vás bavit. Osahuje hodně Kyřiných myšlenek, jak se s celou situací poprat a to ne každému sedne. Každopádně já jdu hned do třetího dílu, jsem zvědavá na Eliase a Miriam.

01.10.2023 5 z 5

Vše, čím jsme se stali Vše, čím jsme se stali Alice Kellen

Druhý díl je na čtení náročnější ještě než první. Axel sice dospěl, změnil se. Leah si také posunula, ale rozhodnutá, co s životem stále není. Dlouho se "hrabeme" v těchto myšlenkách. Což není špatné, je to podnětné, bohužel dlouhé. Kniha ztrácí na čtivosti. Velká část knihy se odehrává v Paříži, kde je Leah na stipendijním pobytu. Za mě velmi podnětný zvrat, kdy se Axel z Paříže vrátí a věnuje se sobě a ne Leah. Ke konci knihy jsem dokonce zamáčkla pár slz. Za mě čtivé, ale uznávám, že pro někoho může být zdlouhavé a nezábavné. Záleží v jaké náladě Vás kniha zastihne. Rozhodně to není nenáročná oddechovka.

21.09.2023 5 z 5

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Kniha s náročným tématem a s náročnými myšlenkami. Nečekejte oddechovku. Ono psát z vesela o smrti rodičů ani nejde. První díl knihy řeší, jak se snaží Axel vytáhnout Leah z její ulity po smrti rodičů. Příběh je hezky stavěný, vzniká pouto mezi hrdiny, i když je Leah do Axela zamilovaná již leta. Popisy prostředí, pocitů vše je tak uvěřitelné. Čtivé. Na někoho může být moc dlouhé, úvahy, myšlenky Leah nemusí každému sednout. Konec je takový, že prostě musíte vzít do rukou druhý díl. To je nezbytnost. Takže pokud máte náladu se nad knihou zamyslet, doporučuji.

21.09.2023 5 z 5

Past na knihomolku Past na knihomolku Emma Hart

Přemýšlím jak hodnotit. Kniha mě zaujala o trochu míně než první díl. Linie příběhu byla jasná přímá bez odboček. Nebylo tam nic překvapujícího. Ale co rozhodně pobaví byli obyvatelé důchoďáku. Kdyby v příběhu vůbec nebyli, asi by se nic nestalo. Ovšem jejich linie, tam vnáší další humorné situace. Kniha má hrdiny dospělé, ovšem přišla mi psána jak pro YA.

18.09.2023 4 z 5

Opravdová královna Opravdová královna Jodi Ellen Malpas

Po prvním díle jsem přemýšlela, co nás může čekat v pokračování. Počátek je trochu pomalejší, kdy Adeline pořád v sobě řeší oddanost koruně. Tady obdivuji Joshe, že to nevzdal. V momentě, kdy se královna rozhodne ohledně své lásky a života nabírá kniha nečekaných událostí a zmatku a akce, že Vás to vtáhne do děje, fandíte, ale opravdu nevymyslíte zvraty, co se mohou stát. Jodi Ellen je mistr pera, kterými nás vede ke konci se zápletkami. které nečekáte. Přečtete oba díly, přemýšlejte o životě a co je pro Vás v něm důležité.

12.09.2023 5 z 5